Zawodnik z zespołem Downa chce kontraktu z UFC

23-letni Garrett Holeve marzy o zostaniu zawodnikiem UFC. Niby nic nadzywczajnego, tyle że… urodził się z zespołem Downa.

MMA co do założeń sprowadza się do dwóch walczących ze sobą gości. Czy słyszy się o niepełnosprawnych sportowcach w klatce? Owszem, mamy chociażby Nicka Newella, jednorękiego zawodnika, który w profesjonalnym MMA ma rekord 9-0 pod szyldem XFC. Ale zespół Downa to coś nowego w klatce. Garrett Holeve miał już 3 walki pokazowe, w tym ostatnią na charytatywnej gali Ultimate Kickboxing and MMA Challenge w lutym. Mówi o sobie:

„Jestem niebezpieczny, potrafię zrobić krzywdę. Nawet jesli sam będę krwawić, będę dalej bić się z przeciwnikiem, kopać go w szczękę, aż mu ochraniacz na zęby wypadnie. Pójdę do UFC, podpiszę z nimi kontrakt i będę walczyć w UFC.”

Jego ojciec Mitch Holeve nalega, aby Garrett nie przechodził na zawodowstwo. Wie też, że MMA nie ma szans stać się dyscypliną paraolimpijską. Jednak ma nadzieję, że uda się znaleźć rozwiązanie, żeby osoby specjalnej troski mogły trenować MMA i mieć własne zawody, w których będą rywalizować.

17 thoughts on “Zawodnik z zespołem Downa chce kontraktu z UFC

 1. Hmm ciężka sprawa. Jakieś tam pojęcie widać ma ale chyba zawodnicy w UFC są na o wiele wyższym poziomie. Widać było że w tym sparingu z dziewczyną, która jest lżejsza dość mocno się namęczył więc co by było w starciu z zawodowcem z UFC?

  EDIT:

  Tutaj jeszcze jeden filmik z treningu – http://youtu.be/ndQyomJUtCo

  słabo to wygląda pod względem dynamiki i siły ciosów

 2. Na CHYBA wyzszym poziomie?
  Bez jaj gosc nauczyl sie kilku odruchow, ktore i tak sa tak chaotyczne jak u swiezych adeptow 😉 .
  Sama chorobe charakteryzuje zaburzenie rownowagi, ruchow, oddychania, nawet przy lekkim stadium chorobowym nikt go do walki nie dopusci, dla jego dobra.

 3. Hmm, przecież nie można traktować w 100% poważnie tego co mówi osoba z Downem. Fajnie że chłopak trenuje, widać że wkłada w to serce i jest pod opieką profesjonalistów. Bierze udział w jakichś eventach i nawet ma swój własny rekord. Wiele więcej mu nie trzeba do szczęścia.

 4. Yoshi- czy Ty serio piszesz? Każdy pojedynczy dres by miał większe szanse. On w UFC to tak jak kura z wilkami. Super, że trenuje, że się stara- świetna sprawa, szacunek dla ludzi którzy mu to umożliwiają, ale nie piszmy o nim w kontekście największej federacji mma na świecie.

 5. Ale czy ja napisałem, że on powinien walczyć w UFC? Czytaj uważnie bo napisałem wyżej, że słabo to wygląda. To że napisałem

  chyba zawodnicy w UFC są na o wiele wyższym poziomie.”

  to chyba było sarkazmem.

 6. Yoshi- jak to był czysty sarkazm to okey, ja ten post odebrałem jako analizę jego szans w UFC (choćby przez zwrot „ciężka sprawa”, ponieważ to oczywista sprawa), a tam nie ma co analizować. Teraz jednak chyba się zgadzamy 🙂

 7. Totalny upadek cywilizacj niedlugo beda sie bic na wózkach w mma a wy bedziecie za to placic majątek w podatkach zeby bylo puszczone bo ogladalnosc ma zerową. Tamten bez reki dostaje podstawionych oplaconych przez lobby zydowskie kelnerow zeby pokazywac jaki sprawny jest a ma to na celu jak wiele innych rzeczy dazenie do totalnego upadku cywilizacji europejskiej. Za wzor sie stawia zboencow , oblakanych , kryminalistow , nieudacznikow i niestety niepelnosprawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *