Ząbki Fight Night – święto Kickboxingu pod Warszawą

Zapraszamy wszystkich fanów Kickboxingu na pierwszą galę zawodowego Kickboxingu organizowanego przez DSF Kickboxing Team. Debiutancki event nowej organizacji będzie miał miejsce w sobotę, 27-ego września w podwarszawskich Ząbkach, a wystąpią na niej wielokrotni mistrzowie Polski, Europy i Świata: Dorota Godzina, Mariusz Nizołek czy odkrycie tego sezonu, Kamil Ruta.

Co ciekawe organizatorzy zapewnili atrakcję głównie mieszkańcom podwarszawskiego miasteczka, którzy posiadając kartę Ząbkowiaka będą mogli wejść na galę bez żadnych opłat. Jest to rzadki ukłon w stronę publiczności, która licznie zgromadzi się, by dopingować zawodników pochodzących ze swojego regionu. Tyle jednak o korzyściach z mieszkania poza Warszawą, przejdźmy do walk.

Grupę DSF Kickboxing Team będzie reprezentowało czworo zawodników. Zacznijmy od najmniej utytułowanego, chociaż mającego na swoim koncie wielkie sukcesy, Marcina Nasiadko. Podopieczny Piotra Siegoczyńskiego to wciąż rozwijający się talent polskiego Kickboxingu. Do tej pory wygrał Mistrzostwa Polski młodzieżowców w formule Full Contact i jest zdobywcą tegorocznego Pucharu Świata.

Doroty Godziny nie trzeba przedstawiać fanom Kickboxingu. Podopieczna Piotra Siegoczyńskiego to jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w naszym kraju, która przywozi medale z każdej imprezy, na jakiej wystartuje. Najlepiej jej klasę sportową zobrazuje 303 wygrane walki w amatorskim Kickboxingu.

Gwiazdą wieczoru ma być Łukasz Wichowski, który w walce w formule Full Contact zmierzy się z mistrzem Słowacji, Tomasem Neupauerem. Stawką pojedynku będzie międzynarodowe zawodowe Mistrzostwo Polski PZKB młodzieżowców. Tytuł długi, ale na pewno będzie na co popatrzeć podczas sobotniej walki.

Fani będą mogli zobaczyć trzy walki w formule Full Contact i trzy w formule K-1. Naszym zdaniem jest to dobra droga w popularyzacji Kickboxingu, bowiem podobna nieco do boksu formuła Full Contact jest na pewno bardziej czytelna dla fanów w ocenie pojedynku niż K-1 czy low-kick, gdzie zawodnicy okopują się po nogach, co może być trudne do oceny dla niedzielnych fanów Kickboxingu. Warto wspomnieć również o gościach specjalnych, którzy się pojawią na gali: Marcin Różalski i Jan Błachowicz, których znamy z ringu KSW. Poniżej pełna rozpiska gali.

Przedwalki:
1. Patryk Kuryłek (Wicher Kobyłka) – Mateusz Pietrucha (Kickboxing Otwock) – Kickboxing K-1 57 kg (3×2 min)
2. Mariusz Niziołek (DSF Kickboxing Team) – Mateusz Żukowski (Terlik Team Mikołajki) – Full contact 81 kg ( 3×2 min)
3. Marcin Nasiadko (DSF Kickboxing Team) – Mateus Bazger (Słowacja) – 60 kg full contct
(3×2 min)

Walki wieczoru:
4. Kamil Ruta ( Wicher Kobyłka) – Przemysław Żak (X Fight) – 81 kg Kickboxing K-1 rules o Puchar Mazowsza. (3×3 min)
5. Dorota Godzina (DSF Kickboxing Team) – Kamila Hermanowska (KS Nadstal) 56 kg Kickboxing K-1 rules o Puchar Burmistrza Ząbek (3×3 min)

Walka Główna:
6. Łukasz Wichowski (DSF Kickboxing Team) – Tomas Neupauer (Słowacja) 81 kg full contact o Międzynarodowe Zawodowe Młodzieżowe Mistrzostwo Polski (5x2min)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *