Yoel Romero podpisał nowy kontrakt z UFC na osiem walk

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Czołowy zawodnik wagi średniej UFC i weteran MMA Yoel Romero podpisał z organizacją nowy kontrakt, który obejmuje aż osiem walk.

Pomimo tego, że Yoel Romero (13-3) przegrał swoją ostatnią walkę z mistrzem wagi średniej Robertem Whittakerem na gali UFC 225 i nie uniknął po raz kolejny problemów ze zrobieniem wagi, Kubańczyk wciąż był w stanie wynegocjować dla siebie solidny kontrakt na osiem walk.

Pojedynek rewanżowy z Robertem Whittakerem zakończył się porażką Yoela Romero przez niejednogłośną decyzję. Początkowo walka ta miała być o pas wagi średniej, ale ze względu na problem ze zrobieniem wagi przez Romero, pojedynek był zwykłą walką wieczoru. Dla Romero była to już druga walka z rzędu w której nie zrobił wagi.

W rozmowie z Arielem Helwani, 41-letni weteran MMA Yoel Romero oznajmił, że podpisał nowy duży kontrakt w ramach którego będzie miał do stoczenia osiem walk, co jest całkiem zaskakujące biorąc pod uwagę wiek zawodnika. Z drugiej strony, Romero niemal w każdej walce pokazuje, że zaawansowany wiek jak na zawodnika MMA wcale mu nie przeszkadza.

„Żołnierz Boga” miał stoczyć swoją kolejną walkę 3 listopada na gali UFC 230 przeciwko Paulo Costa, ale do tego pojedynku nie dojdzie z powodu kontuzji Kubańczyka jakiej nabawił się w walce z Whittakerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *