Yoel Romero – On musi zapłacić za znieważenie kubańskiej flagi

News Corp Australia

Yoel Romero nie zamierza odpuścić mistrzowi wagi średniej Michaelowi Bispingowi za to jak potraktował kubańską flagę na gali UFC 213.

Romero nadal chce stoczyć walkę z mistrzem, ale jemu już nie chodzi tylko o zdobycie mistrzowskiego. To przybrało bardzo osobisty charakter i Kubańczykowi nie zależy wyłącznie na czysto sportowej rywalizacji, on chce ukarać Bispinga za to, co mówił na temat Yoela i za zniszczenie kubańskiej flagi o czym rozmawiał z Arielem Helwani w ostatnim odcinku The MMA Hour.

— On nie szanuje mojej flagi, nie szanuje mnie i to nie jest dobre. On musi ze mną walczyć. O pas, cz nie o pas, on musi ze mną walczyć. Powiedziałem Dana White’owi żeby dał mi walkę z tym gościem, chcę tego gościa. Wiem, że straciłem swoją szansę walki o pas, ale jeżeli Whittaker nie może walczyć ze względu na kontuzję, to powiedziałem, Dana daj mi tę walkę bez względu na to, czy miałaby ona być o pas, czy nie. Muszę z nim zawalczyć, ponieważ on musi mnie szanować.

Robert Whittaker doznał w ostatniej walce kontuzji lewego kolana i NSAC ogłosiło, że może być niezdolny do walki nawet przez sześć miesięcy. Ta sytuacja daje Romero nadzieję na to, że być może dostanie walkę z Bispingiem.

— Tak, chcę wrócić do treningów, ponieważ słyszałem, że Whittaker doznał kontuzji i chcę wiedzieć, co się dzieje. Chcę walczyć z Bispingiem bez względu, czy byłaby to walka o pas czy nie. ponieważ on nie szanuje mojego kraju, mojej flagi. Ktoś musi zamknąć mu usta, ponieważ za dużo gada, a ja nie otrzymuje zadośćuczynienia. On musi za to zapłacić bo to nie jest dobre. Walka jest walką, ale nie możesz opluwać kraju i rodziny, ponieważ to są poważne, bardzo poważne rzeczy.

Pomimo tego, że Romero ma takie a nie inne zdanie na temat braku szacunku do innego kraju i flagi, on sam zniszczył flagę Wielkiej Brytanii w odpowiedzi na czyn Bispinga. Zapytany o swoją reakcję Yoel odpowiedział tylko dwoma ostrymi zdaniami.

— Je**ć go, wiesz? Je**ć go, to wszystko.

Nie wiadomo, czy dojdzie do pojedynku między Romero i Bispingiem przynajmniej w najbliższej przyszłości, ale pewne jest, że Soldier of God nie odpuści tak łatwo Bispingowi i zamierza zrobić wszystko, bo doszło do tej walki nawet jeżeli miałby stalkować mistrza.

— Gdziekolwiek on się zatrzyma, ja tam pojadę. Kiedy on pojedzie na konferencję prasową przed walką Jon Jones vs Daniel Cormier, ja też tam pojadę. Kiedy on pojedzie na galę UFC on FOX ja także tam pojadę. Gdziekolwiek on się zatrzyma, ja również tam będę. Chcę widzieć jego twarz za każdym razem. Będę jego koszmarem.

6 thoughts on “Yoel Romero – On musi zapłacić za znieważenie kubańskiej flagi

  1. ehhh… inteligentny to on nie jest, Sam spalił flagę Anglii, potem coś jeszcze tam zrobił i mówi o szacunki. Hipokryta poziom hard. A po walkach taki pobożny. Nie lubie tego oszusta

  2. On nie jest hipokrytą bo to nie on zaczął, to raz, dwa, nie spalił flagi anglii, jak coś to mógł spalic flagę wlk. brytanii, ale tego tez nie zrobił. Widzę mocne problemy z logicznym myśleniem i inteligencją.

  3. a jasne, chcąc być precyzyjnym- flagę wiekiej brytanii spalił. podczas pisania 2 komentarza już sobie wygooglowałeś, że jednak spalił?
    krótka instrukcja- wygoogluj jeszcze słowo „hipokryta”, następnie zestaw sobie pobożność i robienie złych rzeczy. Może dojdziesz do jakichś wniosków, pozdro.

  4. xD zabawny jesteś. Spalił zdjęcie Bispinga który w tle trzymał flagę wlk. Brytanii. Jak to się ma do rzekomego spalenia przez Romero flagii Anglii? Te cyniczne teksty powodują, że jeszcze bardziej żałosny jesteś niż jak bys sie przyznał do tego, że bzdury pisales. Bo jak dyskutować z człowiekiem, który nie potrafi odróżnić flagi Anglii i wlk brytanii? xD
    Już nie wspomne, że nie masz pojęcia czym różni sie jedno od drugiego. Googlowanie to by się komuś tu z pewnością przydało. Co do pobożności to akurat palenie takiej szmaty jak symbol wielkiej brytanii to znakomity gest i to szczególnie przez pobożne osoby. Niezależnie od państwa. Czy to Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Belgia czy Stany. Ale żeby być tego świadomym jest potrzebna elementarna wiedza historyczna, której Tobie brakuję, co już udowodniłeś ignorancją, że nie potrafisz rozróznić 2 flag.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *