Yoel Romero nie zamierza bawić się w gierki i chce konkretną datę od Israela Adesanya

Yoel Romero Instagram

Czołowy zawodnik wagi średniej UFC Yoel Romero powiedział, że wkrótce spotka się w Oktagonie z mistrzem Israelem Adesanya po tym, jak ogłoszono, że Paulo Costa doznał kontuzji i nie zmierzy się z Nigeryjczykiem. Teraz, Kubańczyk zażądał od mistrza podania konkretnej daty.

We wtorek pojawiła się informacja, że Paulo Costa, pretendent numer jeden przeszedł operację bicepsa i będzie wykluczony do połowy 2020 roku. Yoel Romero natychmiast zareagował na te wieści pisząc na Twitterze swój słynny tag #iseeyousoonboi skierowany do mistrza. Z kolei Israel Adesanya umieścił w mediach społecznościowych wymianę zdań między nim a trenerem Eugene’em Baremanem na temat potencjalnej walki między nimi.

Wydaje się, że pojedynek Adesanya vs Romero jest bardzo mozliwy, a Żołnierz Boga zamieścił na Instagramie kolejną wiadomość do The Last Stylebender, ale tym razem zrugał mistrza za użycie tagu #iseeyousoonboi i zażądał od niego konkretnej daty.

„Hej, Israelu. Dlaczego mówisz: „Widzimy się chłopcze”? Dlaczego mówisz: „Do zobaczenia wkrótce chłopcze”? Nie, nie, nie, nie. Nie musisz mówić czegoś takiego. Podaj mi tę pie***ną datę. Daj mi tę pieprzoną datę. Powiedz Danie White’owi tę pieprzoną randkę. W porządku? To wszystko.”

Mimo, że Romero ma za sobą porażkę w walce z Costą, pozostaje on jednym z najlepszych pretendentów w wadze średniej i jest trudnym przeciwnikiem dla każdego w kategorii 185 funtów. Chociaż Romero przegrał trzy z czterech ostatnich walk, należy mieć na uwadze, że dwie z tych porażek zakończyły się jednogłośną i niejednogłośną decyzją w starciach z byłym mistrzem wagi średniej Robertem Whittakerem. Ta ostatnia przegrana z Costą również zakończyła się decyzją po bardzo wyrównanej walce. Za te wszystkie trzy walki, Romero otrzymał bonusy za „Fight of the Night”. Jego jedynym zwycięstwem w tym okresie był brutalny nokaut na byłym mistrzu Luke’u Rockholdzie.

Tymczasem Israel Adesanya ma za sobą wielkie zwycięstw przez KO nad Robertem Whittakerem, któremu odebrał tytuł niekwestionowanego mistrza wagi średniej. Oczekiwano, że teraz będzie bronił tytułu w walce z Paulo Costą, ale ta walka na chwilę obecną się nie odbędzie.

Yoel Romero wydaje się być odpowiednim kandydatem do walki o pas, chociaż nic nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzone. Ponadto mówi się, że zwycięzca walki Kelvin Gastelum vs Darren Till na UFC 244 również mógłby zawalczyć o tytuł. Na swoją szansę czeka również Jared Cannonier, który zapracował sobie na to, aby otrzymać pojedynek o pas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.