Yoel Romero chce walki z Israelem Adesanya. Mistrz odpowiada

Michael Reaves/Getty Images // Jeff Bottari/Zuffa LLC/Getty Images

Po tym, jak podano informację o tym, że Paulo Costa musiał wycofać się z planowanej walki z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanya, natychmiast zaczęły pojawiać się pytania, kto będzie kolejnym pretendentem do tytułu? Yoel Romero nie ma wątpliwości, co do tego, kto powinien zawalczyć o pas.

Prezydent UFC, Dana White, ujawniła w wywiadzie dla „The Schmo”, że Costa doznał kontuzji bicepsa i nie będzie go przez osiem miesięcy. White powiedział dalej, że organizacja pracuje nad znalezieniem innego przeciwnika dla Adesanyi.

Wkrótce po tym, jak pojawiła się wiadomość, że Costa wypadł z marcowej walki o tytuł z Adesanyą, były pretendent Yoel Romero zabrał głos w tej kwestii pisząc na Twitterze następującą wiadomość dla mistrza.

„#iseeyousoonboi @stylebender”

Israel Adesanya postanowił odpowiedzieć na wpis Żołnierz Boga, sugerując, że walka jest już w trakcie dopinania wszystkiego na ostatni guzik.

„Wy tylko dowiadujecie się o tym, co my wiemy od tygodni i co jest knowane od miesięcy! #staywoke #iseeyousoonboi @YoelRomeroMMA”

Yoel Romero w swojej ostatniej walce na sierpniowej gali UFC 241 poniósł ciężką porażkę przez jednogłośną decyzyję ze wspomnianym Paulo Costą. Wcześniej Romero przegrał przez niejednogłośną decyzję z Robertem Whittakerem. Mimo tych porażek, Kubańczyk wciąż jest groźnym rywalem dla każdego w dywizji średniej UFC. Żołnierz Boga odniósł zwycięstwa przez nokauty z takimi zawodnikami jak Lyoto Machidą, Timem Kennedym, Luke Rockholdem i Chrisem Weidmanem.

Z kolei Israel Adesanya został niekwestionowanym mistrzem wagi średniej na UFC 243, pokonując Roberta Whittakera w trzeciej rundzie przez TKO. The Last Stylebender jest niepokonany w swojej stosunkowo krótkiej karierze w MMA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.