Yoel Romero chciałby zawalczyć z Gegardem Mousasim, ale tylko pod jednym warunkiem

Yoelowi Romero podoba się pomysł walki z mistrzem Bellatora w wadze średniej Gegardem Mousasim w jego kategorii wagowej.

Romero (13-6 MMA, 0-1 BMMA), który po podpisaniu kontraktu z Bellatorem przeszedł do wagi półciężkiej, odwzajemnił zainteresowanie Mousasiego walką, ale bardziej zależy mu na zdobyciu tytułu mistrzowskiego.

Zarówno Mousasi (49-7-2 MMA, 7-1 BMMA), jak i prezydent Bellatora Scott Coker wyrazili zainteresowanie tą walką, a Romero z chęcią się na nią zgadza, ale stawia warunek.

„Mousasi to świetna walka” – powiedział Romero na wirtualnej konferencji prasowej przed galą Bellator 280. „Każdy fan MMA chce zobaczyć naszą walkę ze względu na trajektorię naszych karier. W tej chwili, w 205 funtach, nie interesuje mnie to zbytnio. Z chęcią zmierzyłbym się z nim w 185 funtach”.

Romero wielokrotnie poniósł porażkę w dążeniu do zdobycia tytułu mistrza UFC, dlatego chciałby, aby walka z Mousasim była pojedynkiem o tytuł.

„To nie ma nic wspólnego z czymkolwiek osobistym przeciwko Mousasiemu. To wszystko ma związek z tym, co on ma” – powiedział Romero. „Jeśli przejdzie do 205 funtów, nie będzie miał tego, czego ja pragnę, więc jest to w interesie wszystkich fanów i moim. Dlatego uważam, że walka będzie lepsza w 185 funtach”.

Romero będzie starał się zdobyć swoje pierwsze zwycięstwo w Bellatorze, gdy zmierzy się z Alexem Polizzim (10-1 MMA, 4-1 BMMA) w piątkowym co-main evencie gali Bellator 280 w Accor Arenie w Paryżu.

Celem Kubańczyka jest odbicie się po debiutanckiej porażce z Philem Davisem we wrześniu ubiegłego roku na gali Bellator 266, gdzie wyraził frustrację, ponieważ myślał, że walka miała być pięciorundowa, a nie trzyrundowa.

„Walka z Philem Davisem pozostawiła u mnie niesmak” – powiedział Romero. „Mimo, że byłem dobrze przygotowany do tej walki, nie byłem w stanie tego pokazać z powodu pomylenia rund walki. Ale to nieważne.

Bo kiedy wiesz, że mogłeś dać z siebie więcej niż to, co dałeś z powodu zamieszania w strategii, to po prostu pozostawia to niesmak, ale teraz wiemy, co jest, i jest jak jest, i jesteśmy gotowi.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.