X Międzynarodowy Puchar Polski Muay Thai – relacja

Zdjęcia autorstwa Wojciecha Malińskiego oraz telewizji itv24.

W miniony weekend, 10-11 listopada 2012, w Bydgoszczy odbyły się zawody X Międzynarodowego Pucharu Polski Muay Thai. Puchar odbywał się pod patronatem honorowym Ambasadora Królestwa Tajlandii w Polsce Bansarna Bunnaga.

Na zawody zgłosiło się ponad 100 zawodników z Polski, Turcji, Wielkiej Brytanii, Francji, Białorusi, Rosji, Słowenii oraz Finlandii. Również w składzie sędziowskim było międzynarodowo – pojawili się sędziowie z Polski, Rosji, Francji oraz Meksyku.

W sumie widzowie mogli obejrzeć 76 walk, z czego 35 pierwszego dnia, natomiast pozostałe 41 – w niedzielę. Drugiego dnia zawodów 8 wybranych finałów zostało rozegranych na wieczornej gali, na którą zaproszonych zostało wielu VIPów, m.in. przedstawiciel ambasady tajskiej. Te dwa dni były na pewno męczące dla wszystkich: trenerów, zawodników, sędziów. W sobotę walki skończyły się przed północą, a w niedzielę zaczynały się o 9:00.

Legion Bydgoszcz przyzwyczaił nas już do wysokiego poziomu organizacyjnego zawodów, więc i tym razem nie mogło być inaczej. Wszystko przebiegało bardzo sprawnie i było dopięte na ostatni guzik.

Z roku na rok poziom walk rośnie i zauważają to nawet delegacje zagraniczne. Ogromne brawa należą się wszystkim zawodnikom, bo w ringu zostawiali serce, krew, pot, ból i łzy. Widać było wolę walki, chęć zwycięstwa i ogromną determinację. Tej ostatniej w zasadzie można odmówić tylko Turkom, bo osobiście miałam wrażenie że nie byli zbyt odporni na ból. Zdarzyło się kilka sytuacji, że po przyjęciu jednego (słownie: jednego) kolana w głowę poddawali walkę. Z nimi był też taki problem, że z całej 17-osobowej ekipy… nikt nie mówił w innym języku, niż turecki. Niemniej zgodnie z zasadą, że do obcokrajowca należy mowić głośno, wyraźnie i dużo gestykulując – udało nam się z nimi porozumieć.

Zdjęcia z Pucharu dostępnę są na facebooku Polskiego Związku Muaythai.

Natomiast wyniki zawodów dostępne sa POD TYM LINKIEM.

Sawadee krap!

Lady M

3 thoughts on “X Międzynarodowy Puchar Polski Muay Thai – relacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.