Wywiad przed KSW XI – Marcin Najman dla Fight24.pl !

 

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z zapewne wszystkim znanym bokserem – Marcinem Najmanem, który zadebiutuje w formule MMA podczas jedenastej Konfrontacji Sztuk Walki.

Fight24.pl: Witam. Na wstępie chciałbym podziękować za możliwość przeprowadzenia wywiadu.
Coraz bliżej do gali KSW XI, na której zadebiutujesz w walce MMA przeciwko Jahmai Satischu. Jak obecnie prezentuje się Twoja forma, jesteś zadowolony z jej poziomu? 

Marcin Najman: Podczas przygotowań były momenty gdy pomyślałem, że chyba tego nie ogarnę, ale już od dwóch tygodni, również dzięki odpowiedniej taktyce, widać, że miałem racje mówiąc, że boks to najskuteczniejsza ze sztuk walki. Trudno już w tej chwili mnie obalić i przebić się przez moje „ręce”.

Fight24: Gdzie i z kim przygotowujesz się do tego starcia oraz jak długo trenujesz już MMA ? 

MN: Trenuje miedzy innymi ze znakomitym olimpijczykiem w zapasach Robertem Kosteckim, a tajniki mma zgłębiam od dwóch miesięcy.

Fight24: Jak wygląda Twój tydzień treningowy w czasie przygotowań do walki na KSW XI ? Wspomagasz się dietą oraz suplementacją – jeśli tak to jakie suplementy uważasz za niezbędne dla zawodników ? 

MN: Cykl przygotowania wydolnościowego jest podobny jak w boksie, a dietę staram się trzymać – zawsze problem mam tylko ze słodyczami, które uwielbiam. Od lat stosuje te same suplementy: aminokwasy, HMB, lcarnityne.

Fight24: Co sądzisz o swoim przeciwniku? 

MN: Z tego co wiem stoczył pięć walk i wszystkie wygrał, ale widziałem jego walkę i na pewno jest do zrobienia. Jeżeli wykonam w ringu to co na ostatnich treningach to wygram przed czasem. Taktykę mam w głowie ułożoną precyzyjnie, ale to chyba nie miejsce i czas by o tym mówić.

Fight24: Nowe techniki przychodzą Ci z łatwością czy wręcz przeciwnie ?

MN: Jest kilka technik, które polubiłem, np. podcięcia i klamrę, ale do kilku nawet nie podchodzę bo szkoda mi czasu, wszystkiego nie jestem się wstanie nauczyć. Ja jestem pięściarzem.

Fight24: Kogo możemy się spodziewać w Twoim narożniku na KSW XI ? 

MN: Mówiąc szczerze jestem wielkim indywidualista i zawsze robię to co uważam za słuszne. Sekundanci są dodatkiem. Gdyby można było walczyć bez nich to nie sprawiłoby mi to różnicy. Najważniejszy jest catmen, a federacja KSW ma znakomitego.

Fight24: Jakie masz plany na niedaleką przyszłość ? Podpisałeś kontrakt z KSW na 4 walki więc obecnie skupiasz się tylko na walkach MMA ?

MN: Walki mma to dla mnie przygoda i wielkie wyzwanie. W drugiej połowie roku stoczę na pewno jednak pojedynek bokserski. Cały czas czekam tez, aż „Pudzian” potwierdzi to co tak hucznie zapowiadał, czyli walkę w mma. Jesteśmy już po kilku rozmowach związanych z moją walką z nim na KSW 12.

Fight24: Często mówisz, że nigdy nie będziesz zawodnikiem MMA więc co skłoniło Cię do tego ruchu ? 

MN: Jestem i będę pięściarzem. W mma mogą walczyć zawodnicy ze wszystkich stylów walki. Chce udowodnić, że boks jest najskuteczniejszy i najpiękniejszy zarazem. Szczególnie po tym co zrobił Saleta, który w walce mma po prostu dał dupy i się skompromitował, również jako pięściarz.

Fight24: Zakładając, że wygrywając wszystkie swoje walki w formule MMA masz wiele atrakcyjnych ofert od znanych organizacji – rzucasz boks i przechodzisz na stałe do MMA ? 

MN: Nigdy nie rzucę boksu. To tak jakbym rzucił najseksowniejsza kobietę na świecie. Nie ma mowy.

Fight24: Jak wiadomo rękawice do MMA są dużo mniejsze niż rękawice bokserskie. Czy ma to dla Ciebie jakieś znaczenie ?

MN: Nie specjalnie. Rękawice everlasta – „dziesiątki”,moje ulubione są twarde jak kamienie. Myślę, że gorzej przyjąć cios z niej niż z rękawicy do mma.

Fight24: Skąd wziął sie Twój pseudonim i kto Ci go wymyślił ? 

MN: Z tego co pamiętam pseudonim „El testosteron” nadał mi po jednej z walk Mateusz Borek, komentator Polsatu.

Fight24: Czy jest coś, co chciałbyś powiedzieć swoim fanom oraz czytelnikom Fight24.pl ?
Redakcja Fight24 życzy powodzenia. Pozdrawiamy 

MN: Pozdrawiam wszystkich kibiców bez wyjątku.

11 thoughts on “Wywiad przed KSW XI – Marcin Najman dla Fight24.pl !

  1. Nie przepadam za nim, ale życzę mu powodzenia i mam nadzieje, że sobie poradzi na KSW XI,należy się szacunek za to, że podjął się tego wyzwania i dzięki niemu mma zyska nowe grono zwolenników.Jego pewność siebie może kogoś drażnić, ale ja nie widzę w tym nic złego niech wierzy w swoje umiejętności, bo niewątpliwie bokserem jest nie najgorszym.

  2. a ja mam nadzieje że dostanie ostry wp*****l i odp******li sie od MMA. A bokserem jest mega h****ym., to kompletne leniwe beztalencie.Wogóle nierozumiem czemu jest wokół niego tyle szumu,w Polsce są tysiące o niebo lepszych od niego amatorów, ale niestety nikt o nich nigdy nieusłyszy, a taki człowiek jest promowany na gwiazde, moim zdaniem to jest chore.A Salecie to on może co najwyżej buty czyścic.

  3. tylko sie kompromituje jeszcze rok i bedzie mial czarny pas w bjj
    tak samo wyszczekany jak Arlovski a w ringu bedzie tak samo rzadki jak saleta
    to jego sparingpartner ma chyba 12 lat jesli uwaza ze ciosy znich sa mniej bolesne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *