Wyniki K-1 World MAX Final 16

Minionej nocy odbył się turniej K-1 World MAX Final 16 podczas którego ośmiu zawodników przeszło do kolejnego etapu 2013 K-1 World MAX Grand Prix.

Na gali pojawili się dwaj znani byli mistrzowie – Buakaw Banchamek oraz Andy Souwer. Obaj wygrali swoje pojedynki chociaż jeden z nich poradził sobie znacznie szybciej z przeciwnikiem.

W walce wieczoru, Andy Souwer zmierzył się z Yasuhiro Kido. Holender wygrał przez decyzję, ale nie było to zwycięstwo jakiego się spodziewano, a Kido miał okazję dobrze się zaprezentować. Souwer nie zachwycał w ostatnich walkach co pokazuje, że jego czas w czołówce powoli mija.

Tymczasem Buakaw nie dał swojemu rywalowi żadnych szans nokautując go w pierwszej rundzie. Dzięki temu zwycięstwu jest on obecnie czarnym koniem turnieju i zawodnikiem, który może po raz kolejny założyć pas mistrza K-1 MAX.

Kolejnym rozczarowaniem była porażka przez decyzję Henri’ego Van Opstala z Enriko Kehl’em. Natomiast bardzo dobrą walkę dał Shane Campbell, który zdemolował w pierwszej rundzie Wallace’a Lopeza. Pojedynek Campbella w Final 8 z Souwerem lub Buakawem mógłby być bardzo interesujący.

K-1 World MAX Final 16

Kwalifikacje K-1 World Grand Prix
Frank Munoz pok. Damiena Garcia przez decyzję

Final 16: Andy Souwer pok. Yasuhiro Kido przez decyzję
Final 16: Elam Ngor pok. Ismata Aghazade przez KO, runda 3
Final 16: Zhou ZhiPeng pok. Joey’a Pagluiso przez decyzję
Final 16: Enriko Kehl pok. Henri’ego van Opstal’a przez decyzję
Final 16: Shane Campbell pok. Wallace’a Lopeza przez KO, runda 1
Final 16: Lee Sung-Hyun pok. Charlesa Francois przez decyzję
Final 16: Buakaw Banchamek pok. Davida Calvo przez KO, runda 1
Final 16: Maximo Suarez pok. Miodraga Olar przez decyzję

K-1 MAX walka rezerwowa
Christopher Mena pok. Chada Sugden’a przez decyzję

One thought on “Wyniki K-1 World MAX Final 16

  1. Turniej odbywał sie na Majorce pod koniec sezonu turystycznego, mieli pełną hale.Ja bym był za tym, żeby takie turnieje jak ten odbywały sie pod gołym niebem, najlepiej w okolicach plazy. Pozniejsze transmisje lepiej sie ogląda tzn zawodnicy musza walczyc o teren, mając lepszą pozycje słonce nie jarzy im japy, robi sie wtedy duzo ciekawiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.