Wynik walki Grega Hardy’ego z Benem Sosoli zmieniony na nierozstrzygnięty po użyciu inhalatora

Chris Unger/Zuffa LLC via Getty Images

Pomimo wypunktowania Bena Sosoli (7-2, 2 NC MMA, 0-0, 1 NC UFC) na gali UFC on ESPN 6, Greg Hardy (5-1, 1 NC MMA, 2-1, 1 NC UFC) wróci z Bostonu bez zwycięstwa, ponieważ wynik walki został zmieniony na pojedynek nierozstrzygnięty po głupim błędzie Hardy’ego.

Kontrowersyjny zawodnik wagi ciężkiej UFC i były zawodnik NFL All-Pro pokonał Bena Sosoli przez jednogłośną decyzję na gali w Bostonie, ale ten rezultat został szybko zmieniony na walkę nierozstrzygniętą, ponieważ pomiędzy drugą i trzecią rundą walki, Hardy użył inhalatora. Komisja Sportowa Stanu Massachusetts (MSAC) nigdy nie zatwierdziła używania inhalatora przez Hardy’ego, jak twierdzi Marc Ratner, wiceprezes UFC ds. regulacyjnych. W przerwie między rundami, Hardy zapytał, czy może użyć inhalatora i inspektor podobno powiedział mu, że może z niego skorzystać, ale ta osoba nie miała do tego uprawnień.

Oto, jak tłumaczył tę sprawę Greg Hardy podczas konferencji po gali:

„Byłem w ringu, ja i mój trener zapytaliśmy komisarzy, czy użycie inhalatora byłoby w porządku, a oni powiedzieli tak, więc użyłem go. Nadal jestem nowym facetem w tym sporcie. Zrobiłem to, co robię w każdej sytuacji – poprosiłem o pozwolenie, dostałem pozwolenie i zrobiłem to, co mi powiedziano”.

Choć jego zwycięstwo zostało zmienione na walkę nierozstrzygniętą, Hardy nie powinien mieć żadnych problemów z kwestią naruszenia zasad antydopingowych UFC i USADA. Według Jeffa Novitzky’ego, wiceprezesa UFC ds. przygotowania fizycznego, inhalator Hardy’ego prawdopodobnie zawierał albuterol (zwany również salbutamolem), który według USADA jest dozwolony w programie antydopingowym UFC w określonej dawce. Sportowcy nie mogą przekroczyć 1600 mikrogramów w ciągu 24 godzin w podzielonych dawkach lub 800 mikrogramów w ciągu 12 godzin, począwszy od dowolnej dawki.

Każdy inhalator podaje swoją dawkę w przeliczeniu na pojedynczą aplikację, czytamy na stronie internetowej USADA. Można to wykorzystać do obliczenia, ile wziewów na dzień sportowiec może legalnie przyjąć. Na przykład, sportowiec może wziąć osiem wziewów z inhalatora albuterolowego, który dostarcza 90 mikrogramów/wziew w ciągu 12 godzin bez ryzyka naruszenia zasad USADA.

Greg Hardy stoczył po raz pierwszy w swojej karierze MMA walkę na pełnym dystansie pewnie pokonując Bena Sosoli (30-27×3). Hardy, który zadebiutował w Oktagonie w styczniu tego roku przegrał pierwszą walkę z Allenem Crowderem przez dyskwalifikację po nielegalnym ciosie kolanem w drugiej rundzie. Dwie kolejne walki, to już pewne zwycięstwa Hardy’ego przez TKO w pierwszej rundzie z Dmitryem Smolyakovem i Juanem Adamsem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *