Właściciel organizacji Fight Nights Global, grupy promotorskiej Eagles MMA i sponsor Khabiba Nurmagomedova aresztowany

Khabib Nurmagomedov Instagram

Na kilka dni przed walką Khabiba Nurmagomedova o tytuł wagi lekkiej na gali UFC 223 podano informację o aresztowaniu Ziyavudina Magomedova, który jest jednym ze sponsorów „Orła”.

Dagestański miliarder Ziyavudin Magomedov wraz z kilkoma innymi osobami został zatrzymany na 48 godzin, a potem areszt przedłużono na dwa miesiące pod zarzutem członkostwa w zorganizowanej grupie przestępczej. Magomedov został oskarżony o defraudację 44 milionów dolarów oraz zastraszanie świadków. Biznesmen miał prowadzić rozmowy dotyczące sprzedaży swoich udziałów w kluczowym porcie w ramach sprawy podejrzenia o defraudację środków państwowych na projekty infrastrukturalne i energetyczne.

Magomedov i Summa Group chcieli wpłacić kaucję w wysokości 44 milionów dolarów, czyli równowartości kwoty o której defraudację jest oskarżony Magomedov. Moskiewski Sąd Okręgowy nie zgodził się na wypuszczenie oskarżonego za kaucją, który wraz z bratem i dyrektorem Summa Group pozostaną w areszcie do 30 maja. Ziyavudin Magomedov nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

49-letni Magomedov jest jednym z najbogatszych oligarchów w Rosji, którego majątek wycenia się na ponad 3 miliardy dolarów. Jest współwłaścicielem Summa Group zajmującej się m.in. logistyką portową, inżynierią, budownictwem, telekomunikacją oraz przemysłem naftowym i gazowym.

W 2016 Magomedov kupił organizację MMA Fight Nights Global i założył grupę promotorską Eagles MMA, której twarzą jest Khabib Nurmagomedov. Dagestańskiego „Orła” i Magomedova łączą bardzo bliskie relacje, ponieważ Ziyavudin wielokrotnie sponsorował Khabiba. W 2016 roku po walce z Danielem Horcherem, Nurmagomedov dostał w prezencie od Magomedova Mercedesa AMG GT, który po kilku miesiącach został rozbity przez kolegę Khabiba.

VK

Khabib Nurmagomedov napisał na swoim Instagramie słowa wsparcia dla zatrzymanego Ziyavudina Magomedova.

„Cierpliwości Bracie dla ciebie i twojej rodziny.”

3 thoughts on “Właściciel organizacji Fight Nights Global, grupy promotorskiej Eagles MMA i sponsor Khabiba Nurmagomedova aresztowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *