Włamywaczem z którym starł się Anthony Smith w swoim domu był były zapaśnik. Nagranie z próby włamania do innego domu

Chris Unger/Zuffa LLC/Getty Images // @jakewasikowski Twitter

Były pretendent do tytułu wagi półciężkiej UFC Anthony Smith stoczył tydzień temu jedną z najcięższych walk w swoim życiu, kiedy stanął w obronie swojego domu i rodziny przed intruzem, który włamał się do jego domu.

Według Smitha, obudził się o 4 rano w niedzielę rano, kiedy jego żona usłyszała obcego mężczyznę w ich domu w Omaha. „Lwie Serce” twierdzi, że wdał się z włamywaczem w walkę na śmierć i życie i musiał walczyć z nim przez pięć minut wykorzystując całą swoją siłę i umiejętności, zanim na miejsce zdarzenia przybyła policja.

Tak Anthony Smith opisał całe zdarzenie:

Anthony Smith o tym, jak powstrzymał intruza, który włamał się do jego domu – „To była jedna z najtrudniejszych walk w moim życiu”

Intruz został zidentyfikowany jako 21-letni Luke Haberman. Został oskarżony o włamanie, a następnie przewieziony do szpitala, ale od tego czasu został zwolniony. Lokalne władze nadal prowadzą dochodzenie w sprawie włamania do domu Anthony’ego Smitha.

Według raportu Eastern Europe BJJ, Luke Haberman był wyróżniającym się zapaśnikiem w liceum Bishhop Neamann Wrestling w Nebrasce. W ostatniej klasie osiągnął rekord 32-11. Zapaśnicze korzenie Habermana może tłumaczyć, dlaczego zawodnik wagi półciężkiej UFC był zaskoczony oporem jaki stawił mu napastnik.

„Żaden normalny człowiek nie jest w stanie walczyć w ten sposób. Nie jestem być może największym skurczybykiem na świecie, ale on wyglądał jak zwykły Joe, a ja miałem z nim problemy. I zabrał wszystko, co mu posłałem – każdy cios, każde kolano, każdy łokieć. Zebrał każdy z nich i dale ze mną walczył.”

Po tym zajściu, Smith był krytykowany przez Jona Jonesa, Joe Rogana i Brendana Schauba za to, że tak długo nie mógł poradzić sobie z intruzem.

Opublikowano również nagranie pokazujące Habermana, który próbował włamać się do domu sąsiadów Smitha zanim włamał się do jego domu. Na nagraniu widać, jak Haberman próbuje otworzyć drzwi i bardzo głośno krzyczy.

Anthony Smith miał walczyć w kolejnym pojedynku z Glover Teixeira na gali UFC Fight Night 173 planowanej na 25 kwietnia. Jednak ta gala, jak również wszystkie przyszłe gale UFC, zostały przełożone na czas nieokreślony z powodu pandemii Covid-19.

2 thoughts on “Włamywaczem z którym starł się Anthony Smith w swoim domu był były zapaśnik. Nagranie z próby włamania do innego domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.