Ambitny Tony Ferguson zamierza redukować wagę i 18 kwietnia uzyskać 155 funtów

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mimo, że gala UFC 249 została odwołana, Tony Ferguson, czołowy zawodnik wagi lekkiej zapowiada, że nadal będzie redukował wagę i na 18 kwietnia uzyska 155 funtów.

Pomimo tego, że prezydent UFC Dana White starał się ze wszystkich sił, by gala się odbyła, to ostatecznie musiał ulec „prośbom” ludzi stojących ponad nim, czyli zarządowi ESPN oraz Disneyowi do którego należy stacja. Ferguson miał walczyć najpierw o tytuł wagi lekkiej z mistrzem Khabibem Nurmagomedovem, a potem z Justinem Gaethje o tymczasowy pas, ale walka ta nie odbędzie się w najbliższym czasie, podobnie jak pozostałe 11 walk, które zostały zaplanowane na to wydarzenie.

Jednak, choć gala UFC 249 została odwołana, nie powstrzymuje to Fergusona przed kontynuowaniem redukcji wagi. Najwyżej notowany zawodnik wagi lekkiej zaraz po mistrzu poinformował w mediach społecznościowych, że mimo odwołania gali nadal zamierza uzyskać wagę wymaganą w mistrzowskiej walce.

„Wciąż pracuję. Mam zamiar uzyskać odpowiednią wagę do piątku #ChampionhipWeight 155lbs. Tak jak w TUF Champ Shit Only™️ #ufc249 Rzeźbimy dalej”

Fani mogą być ciekawi, dlaczego Ferguson miałby nadal pracować nad swoją wagą zamiast cieszyć się Wielkanocą w ten weekend, jak większość innych ludzi, ale najwyraźniej uzyskanie wagi 155 funtów jest kwestią ambicji i czymś, co jest bardzo ważne dla Fergusona. „El Cucuy” robił wszystko, co w jego mocy, aby zrobić właściwą wagę przed tym, jak gala została odwołana i nie chce pozwolić na to, aby to, co się wydarzyło miało wpływ na proces redukcji wagi.

Kiedy tylko UFC uda się wznowić swój harmonogram, Tony Ferguson zapowiada, że będzie przygotowany i zapewne znowu będzie chciał zmierzyć się z Khabibem Nurmagomedovem o tytuł wagi lekkiej. Chociaż ta walka została już zestawiana pięć razy, tym razem to nie była niczyja wina, że do niej nie doszło. UFC prawdopodobnie zdecyduje się po raz szósty zestawić do pojedynku tych dwóch zawodników, gdy tylko sytuacja związana z globalną pandemią polepszy się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *