Wieczór Walk wprowadza rankingi i pasy mistrzowskie w amatorskich dywizjach!

Jak można było zauważyć na WW walki amatorskie i promocja młodych talentów lokalnej sceny MMA od samego początku jest jednym z najważniejszych elementów tej organizacji. Przez ostatnie 5 edycji, w klatce ujrzeliśmy prawie 50 amatorskich walk, a w poszczególnych kategoriach wagowych walczyło już ponad 10 zawodników.

Taka zmiana będzie na pewno dodatkową motywacją dla sportowców, kibiców ale również uatrakcyjnią widowiska jakimi są Wieczory Walk.

Organizacja liczy, że taka forma rywalizacji będzie ciekawym celem w amatorskim etapie młodych zawodników, a dodatkowo celem, który pomoże im w promocji przed rozpoczęciem walk zawodowych.

Pierwsze rankingi zostaną opublikowane, wkrótce na fanpage https://www.facebook.com/WieczorWalk/ , a pierwsze walki o pasy mistrzowskie odbędą się podczas Wieczór Walk 6.

Zasady tworzenia rankingów:

Zawodnicy muszą mieć przynajmniej jedną walkę na WW i być aktywnymi amatorami (mającymi starty amatorskie w ostatnich 12 miesiącach i brak walk zawodowych).

W pierwszej kolejności organizatorzy będą brać pod uwagę ich walki i rekordy na ich galach, a w drugiej kolejności pozostałe amatorskie starty na wszystkich zawodach typu ALMMA oraz tak zwane walki „semi-pro” i „pro-ama”.

Warunkiem stworzenia rankingu danej kategorii jest występ na Wieczorze Walk minimum jej 6 zawodników. Ranking będzie się składał z 5 miejsc. Do walk mistrzowskich będą wyznaczani zawsze najwyżej sklasyfikowani zawodnicy.

Jeśli któryś z nich nie będzie chciał lub mógł walczyć, wtedy szansę dostanie kolejna osoba w rankingu. Walki o pas nie będą przyznawane zawodnikom, którzy nie stoczyli jeszcze przynajmniej jednej walki na WW, nawet jeśli mają znaczące sukcesy amatorskie poza tą galą. Jest potrzebna przynajmniej jedna walka i bycie sklasyfikowanym w rankingu kategorii.

To są wstępne założenia organizatorów, którzy są świadomi, że będą ewoluowały wraz z kolejnymi galami i rozwojem sytuacji w danych kategoriach wagowych. Jest to kolejny krok, dla amatorskiego MMA w Polsce, zapraszamy: Wieczór Walk 6, 9 maja, Kraków, Hala Suche Stawy!

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *