Shamil Abdurakhimov vs. Ciryl Gane na UFC 249

Pojedynek ciężkich w karcie walk kwietniowej gali.

Wczoraj portal MMAFighting poinformował, że rozpiska gali oznaczonej numerem 249 została wzbogacona o interesującą walkę w wadze ciężkiej, w której Ciryl Gane (6-0, 3-0 w UFC, #15 w rankingu UFC) zmierzy się z Shamilem Abdurakhimovem (20-5, 5-3 w UFC, #10 w rankingu UFC).

Gane trafił do UFC w połowie zeszłego roku mając na koncie ledwie trzy zawodowe zwycięstwa. W oktagonie największej organizacji MMA na świecie Francuz pokonał Raphaela Pessoę, Dontale’a Mayesa i Tannera Bosera.

Abdurakhimov powróci do rywalizacji po przegranej przez nokaut w starciu z Curtisem Blaydesem. Wcześniej Rosjanin zaliczył dobrą passę zwycięstw pokonując kolejno Chase’a Shermana, Andreia Arlovskiego i Marcina Tyburę.

Dodatkowo, podano informację, że starcie Calvina Kattara (20-4, 4-2 w UFC, #11 w rankingu UFC) z Jeremym Stephensem (28-17 1 NC, 15-16 1 NC w UFC, #8 w rankingu UFC) również odbędzie się podczas UFC 249. Pierwotnie walka piórkowych miała odbyć się na UFC 248 jednak kontuzja Stephensa sprawdziła, że podjęto decyzję o przesunięciu pojedynku na kolejną numerowaną galę.

Gala UFC 249 odbędzie się 18 kwietnia w Nowym Jorku, w walce wieczoru Khabib Nurmagomedov podejmie Tony’ego Fergusona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *