Weili Zhang vs Rose Namajunas oficjalnie na gali UFC 261

Walka o tytuł mistrzowski w wadze słomkowej kobiet została oficjalnie ogłoszona. Mistrzyni dywizji, Weili Zhang, zgodziła się położyć swój pas na szali w walce przeciwko byłej mistrzyni, Rose Namajunas. Do pojedynku dojdzie na gali UFC 261, która odbędzie się 24 kwietnia.

Weili Zhang (21-1 MMA, 5-0 UFC) ma obecnie imponującą passę 21 zwycięstw, a jedyną porażkę w karierze poniosła w listopadzie 2013 roku w swoim debiucie w mieszanych sztukach walki. Od czasu debiutu w UFC w listopadzie 2018 roku, wygrała pięć walk z rzędu, w tym odnosząc zwycięstwo przez nokaut nad Jessicą Andrade w sierpniu 2019 roku, dzięki któremu zdobyła pas w zaledwie 42 sekundy. Następnie Chinka obroniła tytuł sześć miesięcy później na UFC 248, pokonując byłą królową 125 funtów, Joannę Jędrzejczyk, przez jednogłośną decyzję w epickiej wojnie.

Rose Namajunas (9-4 MMA, 7-3 UFC) z kolei swoją ostatnią walkę stoczyła w rewanżu z Jessicą Andrade na UFC 251 w lipcu 2020 roku, po tym jak została znokautowana przez „Bate Estaca” na UFC 237 zaledwie 11 miesięcy wcześniej.

W głównym pojedynku gali UFC 261 zobaczymy mistrzynię wagi muszej kobiet Valentinę Shevchenko, która będzie bronić swojego tytułu przeciwko wspomnianej Jessice Andrade, dla której będzie to dopiero druga walka w tej dywizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.