Według irlandzkiego dziennikarza, bezpieczeństwo i życie Conora McGregora może być poważnie zagrożone

Irlandzki dziennikarz badający sprawy kryminalne, Paul Williams, omówił ma łamach lokalnego radia Newstalk Breakfast, sprawę związaną z ostatnimi wydarzeniami w jakich brał udział Conor McGregor.

Mistrz wagi lekkiej UFC miał w minioną niedzielę 26 listopada uczestniczyć w bójce w jednym z pubów w Dublinie. Według raportu, McGregor miał uderzyć mężczyznę w wieku około 50 lat, który okazał się być ojcem dobrze znanego gangstera Grahama „Wig” Whelana z grupy przestępczej o nazwie Kinahan zajmującej się m.in. handlem bronią i narkotykami. Niedługo potem pojawiły się informacje, że gangsterzy postawili McGregorowi ultimatum na zapłacenie 900 tys. euro lub w przeciwnym razie zostanie zabity.

„To naprawdę poważna sprawa, i mówię to z całą odpowiedzialnością. Conor McGregor znalazł się w potencjalnie bardzo, bardzo poważnym niebezpieczeństwie — słyszałem to z moich źródeł i myślę, że jest to sytuacja bezprecedensowa.

On świadomie lub nie, zadarł z bardzo groźnymi ludźmi lub osobami mającymi powiązania z bardzo, bardzo niebezpiecznymi ludźmi, którzy mogą stanowić poważne zagrożenie dla jego bezpieczeństwa, a może i życia – i nie mówię tego ot tak sobie. Myślę, że to bezprecedensowe wydarzenie, że międzynarodowa ikona sportu może zostać zaatakowana przez zorganizowaną grupę przestępczą w tym kraju.

Musicie wiedzieć, że ci ludzie – jak powtarzam – nie obchodzi ich, nie mają skrupułów, nie znają granic, nie rozróżniają między tym, czy jesteś międzynarodową ikoną sportu, czy tylko człowiekiem z ulicy. Zastrzelą cię, zranią cię, zrobią co zechcą.”

Williams dodał też, że irlandzka policja, An Garda Síochána, będzie blisko McGregora, aby informować go, że może być w niebezpieczeństwie.

„Myślę, że to niezwykłe. Sądzę, że w ciągu najbliższych 24-48 godzin An Garda Síochána będzie zbliżała się do Conora McGregora i mówiła mu: „Przy okazji, chcemy oficjalnie poinformować, że potencjalnie twoje bezpieczeństwo jest zagrożone”. Myślę, że to niezwykły stan rzeczy i obserwuję tę przestrzeń.”

4 thoughts on “Według irlandzkiego dziennikarza, bezpieczeństwo i życie Conora McGregora może być poważnie zagrożone

  1. Czyżby Conor McGregor znalazł sposób, żeby zarobić jeszcze więcej forsy na robieniu takiej dramaturgii? Kto to potwierdził? Oficjalnie sprawy nie ma. Czemu akurat 900 tys., a nie okrągły milion? Co to jest dla McGregora jakiś marny milion, jak on może wydać i 20, żeby to ich załatwić.

  2. Pakowanie się w takie sprawy to nie jest tak, jak wam się dzieci wydaje :D. Oczywiście może sobie opłacić śmierć tego typa x10000, problem w tym, że pół świata mu się przygląda i po prostu pójdzie siedzieć bo nie zrobi tego tak, żeby służby mu nie udowodniły, że on był mocodawcą. Potem też wykonawcy mogą szantażować Konora, że jak im nie da np. 20m to ujawnią, że zlecił zabójstwo, itd. Im więcej do stracenia tym człowiek mniej ma ochotę pakować się w „nielegal”. W skrócie Konor przez swoją popularność nie może rozwiązać tak tej sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.