Khabib Nurmagomedov o wielu zmianach jakie zaszły w jego przygotowaniach do powrotu

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Do Khabiba Nurmagomedova docierały wszystkie dyskusje i komentarze dotyczące jego wagi i problemach z osiągnięciem limitu wagi lekkiej. Rosjanin zapowiada, że ta historia już się nie powtórzy.

Nurmagomedov, który w przyszłym miesiącu zmierzy się z Edsonem Barbozą na gali UFC 219, uważa, że podejmuje wszelkie właściwe kroki, aby uniknąć tych problemów, które kolejny raz wstrzymały jego aktywność w Oktagonie.

„Zmieniłem wiele rzeczy. Moja dieta jest inna podobnie jak wszystko „- powiedział Khabib podczas wywiadu w UFC Tonight. „Na miesiąc przed walką jestem podekscytowany. Podekscytowany robieniem wagi oraz tym, że będę mógł pokazać, że mogę zrobić wagę.”

W marcu tego roku niepokonany Nurmagomedov został zmuszony do wycofania się z walki z Tonym Fergusonem o tymczasowy tytuł wagi lekkiej na gali UFC 209. Ferguson zdobył tymczasowy pas w walce z Kevinem Lee. Teraz Ferguson oczekuje na powrót do Oktagonu mistrza Conora McGregora, by móc zmierzyć się z nim w walce unifikującej pasy. Nurmagomedov uważa jednak, że zarówno fani jak i UFC liczą na walkę między Khabibem a Tonym.

„Myślę, że on chce iść dalej, ale fani nadal chcą tej walki. UFC również chce zorganizować tę walkę. Możemy sprzedać dużo PPV. Kiedy pokonam Edsona (Barbozę), zamierzam walczyć z Tonym. On wie o tym.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.