Według Dana White’a, UFC wróci do Las Vegas wraz z galą UFC Fight Night 176 planowaną na 30 maja

Fot. UFC

Wygląda na to, że planowana na 30 maja kolejna gala UFC ma wreszcie ustaloną lokalizację. Zgodnie z oczekiwaniami, gala UFC Fight Night 176 ma się odbyć w nowym obiekcie UFC Apex w Las Vegas w stanie Nevada.

Prezydent UFC Dana White potwierdził właśnie tę lokalizację przyszłej gali w oświadczeniu wygłoszonym na łamach Las Vegas Review-Journal.

„Lecimy z 30-tym maja.”

Tym razem, Komisja Sportowa Stanu Nevada nie ogłosiła zamiaru nałożenia sankcji na tę galę UFC, po tym jak ostatnio zakazała organizowania gal sportów walki w związku z obostrzeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa. Jednak komentarz White’a sugeruje, że komisja prawdopodobnie nie będzie robiła problemów przy organizacji tej gali. Inaczej plan ten nie zostanie zrealizowany.

White od początku wprowadzenia ograniczeń organizowania wydarzeń sportowych zamierzał organizować gale w UFC Apex, choć przyznał niedawno, że alternatywą dla Nevady będzie stan Arizona, który  miał być domem dla tej gali.

„Większy sens ma dla nas to, co dzieje się na naszej własnej arenie. To będzie o wiele bezpieczniejsze dla moich pracowników, zawodników, wszystkich.”

Gala UFC, która odbędzie się 30 maja, ma zostać uwieńczona starciem w wadze półśredniej pomiędzy byłym mistrzem Tyronem Woodleyem, który będzie dążył do odbicia się od porażki z Kamaru Usmanem i utraty tytułu na początku 2019 roku, a Gilbertem Burnsem, który będzie starał się wygrać czwartą walkę w wadze półśredniej.

Według Review-Journal, gala UFC 250 planowana na 6 czerwca, również ma się odbyć w tym samym miejscu. Ma do niej dojść do walki o tytuł wagi piórkowej między mistrzynią Amandą Nunes a Felicią Spencer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.