Dobre wyniki oglądalności gali UFC on ESPN 9: Overeem vs. Harris

W zeszłą sobotę UFC zorganizowało swoją trzecią galę od czasu wprowadzenia zakazu organizowania wydarzeń sportowych. Gala UFC on ESPN 9 w Jacksonville na Florydzie uzyskała całkiem wysoki wynik oglądalności.

Według raportu MMA Fighting, który cytuje dane zebrane przez Nielsen Ratings System, karta główna uzyskała średni wynik oglądalności na poziomie 1,198 miliona widzów i zajęła drugie miejsce wśród widzów  w przedziale wiekowym 18-49. Największa oglądalność była wśród męskiej widowni w tej grupie wiekowej.

Karta wstępna zgromadziła średnio 690 000 widzów – piąte miejsce w ogólnych ocenach za sobotni wieczór.

Gala ta była również transmitowana na platformie ESPN+, ale te statystyki nie były zbierane przez Nielsena. Gdyby wzięło się pod uwagę liczbę widzów ESPN+, karta walk miałaby jeszcze większą oglądalność.

Oczywiście, transmisja gali uzyskała dobrą oglądalność, ponieważ była jedyną lub jedną z nielicznych imprez sportowych transmitowanych w telewizji.

Gala UFC na ESPN 9, która była trzecią galą UFC zorganizowana w ciągu tygodnia w swojej walce wieczoru miała pojedynek w wadze ciężkiej między Alistairem Overeemem a Waltem Harrisem. Overeem przetrwał atak rywala, aby pokonać Harrisa przez TKO w drugiej rundzie. W walce co-main event w wadze słomkowej Claudia Gadelha pokonała przez kontrowersyjną niejednogłośna decyzję z Angelą Hill. W pozostałych pojedynkach Dan Ige pokonał Edsona Barbozę przez również kontrowersyjna niejednogłośną decyzję, Krzysztof Jotko pokonał jednogłośnie Eryka Andersa podobnie jak Song Yadong pokonał Marlona Verę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.