Według Dana White’a jest możliwość zestawienia walki między Stipe Miocicem a Jonem Jonesem

AP Images//Josh Hedges/Zuffa LLC/Getty

Prezydent UFC Dana White twierdzi, że pojedynek pomiędzy byłym mistrzem UFC w wadze ciężkiej Stipe Miocicem a byłym mistrzem wagi półciężkiej Jonem Jonesem jest możliwy.

Stipe Miocic niedawno stracił swój pas, kiedy został znokautowany przez Francisa Ngannou na UFC 260 w marcu, ale pozostaje jednym z najlepszych zawodników wagi ciężkiej w tym sporcie i nie dał jeszcze żadnych wskazówek, że przejdzie na emeryturę pomimo brutalnej porażki przez nokaut. Ngannou ma obecnie zmierzyć się z Derrickiem Lewisem w rewanżu, który będzie jego pierwszą obroną tytułu, co oznacza, że Jones, który pierwotnie miał walczyć ze zwycięzcą walki Miocic vs Ngannou, jest obecnie na uboczu i czeka na zarezerwowanie walki. Skoro zarówno Miocic jak i Jones nie mają przeciwników i obaj chcą walczyć o pas wagi ciężkiej, to ich pojedynek jest możliwy.

W rozmowie z Brettem Okamoto z ESPN, White powiedział, że pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy Miocicem i Jonesem jest możliwy, a zwycięzca prawdopodobnie będzie następny w kolejce do walki o tytuł.

„Cóż, wielu ludzi nie sądziło, że (Miocic) jest GOAT’em wagi ciężkiej. On jest GOAT’em wagi ciężkiej. On nim jest. Wykonał pracę i zrobił wszystkie rzeczy, których potrzebujesz, aby być GOAT’em wagi ciężkiej. On jest (GOAT’em), to jest fakt. I nie wiem, zobaczymy co będzie dalej. Podoba mi się, że jest podekscytowany i chce znowu walczyć. Ale tak, to znaczy słuchaj, możemy też zrobić walkę Jona i Stipe.”

Walka Miocic vs. Jones była w planach cztery lata temu na UFC 218, ale nigdy nie doszła do skutku. Możliwe, że w 2021 roku w końcu doczekamy się tej walki, w której najlepszy ciężki w UFC zmierzy się z najlepszym półciężkim w historii UFC. Nawet bez tytułu na szali, byłaby to ogromna walka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.