Jon Jones studzi emocje związane z sugerowaną walką ze Stipe Miocicem

Sean M. Haffey/Getty Images

Jonowi Jonesowi najwyraźniej nie spodoba się pomysł szefa UFC Dana White’a dotyczący potencjalnej walko Jonesa ze Stipe Miocicem.

W związku z tym, że Francis Ngannou będzie bronił tytułu mistrza wagi ciężkiej w rewanżu przeciwko Derrickowi Lewisowi, „Bones” został zepchnięty na bok, ponieważ to on chciał walczyć z Ngannou o pas. Prezydent UFC Dana White zasugerował jednak, że Jones mógłby zadebiutować w wadze ciężkiej w starciu przeciwko byłemu mistrzowi wagi ciężkiej Stipe Miocicowi.

Choć wielu fanom MMA spodobał się pomysł walki Jon Jones vs. Stipe Miocic, „Bones” twierdzi, że do niej nie dojdzie.

„Nie podniecajcie się ludzie, nie walczę ze Stipe Miocicem” – napisał Jones w usuniętych już tweetach.

„Nie jestem tu po to, żeby walczyć ze Stipe, ale bez problemu obronię swój pas przeciwko niemu. Szukam największego starcia i jestem gotów poczekać. Mam 33 lata i jestem teraz lepszym sportowcem niż kiedykolwiek wcześniej… po prostu będę dalej trenował.

Mam dość słuchania tego samego gówna, nie jesteś wystarczająco wielką gwiazdą, nie generujesz wystarczająco dużo pay-per-view. Jestem gotowy na walki, które przyniosą zyski w pay-per-view. Świat chce teraz zobaczyć trochę czarnej zbrodni i jestem gotów im to dać.”

Chociaż Jonesowi nie spodobał się pomysł tej walki, to wydaje się, że ma ona sens, ponieważ zwycięzca otrzymałby pojedynek o pas. Byłaby to również duża walka dla obu zawodników i pozwoliłaby Jonesowi sprawdzić, jak walczy się w wadze ciężkiej, zanim dostanie pojedynek z Ngannou lub Lewisem. Były mistrz wagi półciężkiej jest jednak skupiony na walce z Ngannou lub kimkolwiek innym, kto posiada tytuł wagi ciężkiej.

Jon Jones nie walczył od czasu, gdy na UFC 247 pokonał Dominicka Reyesa w obronie pasa 205 funtów. Wcześniej wygrał przez decyzję z Thiago Santosem i Anthonym Smithem w obronie tytułu. Wcześniej po powrocie z zawieszenia odzyskał tytuł po zwycięstwie przez TKO nad Alexandrem Gustafssonem.

Stipe Miocic natomiast w ostatnim pojedynku przegrał z Francisem Ngannou przez nokaut. Wcześniej zawodnik pochodzący z Cleveland wygrał z Danielem Cormierem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.