Według Aliego Abdelaziza, walka Henry’ego Cejudo z Alexandrem Volkanovskim jest do zrobienia pod jednym warunkiem

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Ali Abdelaziz twierdzi, że Dana White zestawi superfight pomiędzy Henrym Cejudo i Alexandrem Volkanovskim, ale były podwójny mistrz musi spełnić jeden warunek.

Henry Cejudo jest bliski uzgodnienia walki powrotnej, w której spróbuje zostać pierwszym w historii UFC mistrzem trzech kategorii, zdobywając mistrzowski pas wagi piórkowej.

Cejudo odszedł na emeryturę po zdobyciu tytułów mistrzowskich w wadze muszej i koguciej, ale teraz chce powrócić na walkę, której stawką jest korona mistrza wagi piórkowej Alexandra Volkanovskiego.

Menadżer 34-latka, Ali Abdelaziz, jest świadomy, że UFC będzie zainteresowane negocjacjami w tej sprawie tylko wtedy, gdy Cejudo pozostanie, aby obronić pas.

„Jeśli Henry chce to zrobić i mówi mi, że chce to zrobić, i jest gotów bronić tytułu po pokonaniu Alexandra – Dana White sprawi, że to się stanie.” – powiedział Abdelaziz w rozmowie z MMA Fighting.

„Ale pamiętaj, jeśli nie będę pewny tego, że Henry obroni tytuł, nie będę się w to angażował, ponieważ mam dobre relacje z Daną i nigdy nie zamierzam go okłamywać i nigdy nie będę kłamał.

Henry jest honorowym facetem. On nigdy by nie skłamał. Ale myślę, że w tej chwili każdy musi podjąć decyzję co chce zrobić. Muszę porozmawiać z UFC z Daną, z Seanem (Shelby), z Hunterem (Campbellem) i wszystkimi w biurze i usiąść do rozmowy w cztery oczy z Henrym, aby zobaczyć, czy to jest to, co naprawdę zrobią.

Nie możesz po prostu wywalczyć tytułu i sobie odejść, zwłaszcza jeśli obiecujesz, że będziesz go bronić. Mogę zagwarantować, że jeśli będę pewny tylko na jeden procent, że Henry będzie chciał bronić pasa, nie będę się w to angażował.”

Kiedy jednak Abdelaziz był naciskany na udzielenie odpowiedzi, czy uważa, że mistrz olimpijski powróci w przyszłym roku do Oktagonu, menedżer potwierdził:

„Tak, uważam że wróci na 100 procent. Myślę, że tak.”

Max Holloway jest oczywistym kolejnym pretendentem dla Volkanovskiego po jego ostatniej wygranej nad Yairem Rodriguezem, ale „Błogosławiony” nieśmiało wypowiada się na temat trylogii z mistrzem.

Poza tymi dwoma zawodnikami jest jeszcze kilka innych opcji na walki dla Cejudo, które można zestawić w przyszłym roku.

„Myślę, że to idealny czas dla Henry’ego, aby wejść i zobaczyć, co może zrobić w dywizji. Jeśli wygra, może walczyć z Maxem, a po tym może walczyć z Giga Chikadze. W rzeczywistości jest to naprawdę świetna walka. To naprawdę duża walka.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *