Jon Jones odebrał lekcję pokory od medalisty olimpijskiego

Jon Jones Instagram

Wydaje się, że życzenie Jona Jonesa dotyczące nowych partnerów treningowych zostało spełnione.

Były mistrz UFC w wadze półciężkiej Jon Jones został wyrzucony z Jackson Winkeljohn MMA Academy w październiku po tym, jak został aresztowany za przemoc domową, której dopuścił się na swojej narzeczonej w hotelu Caesars Palace w noc po ceremonii UFC Hall of Fame.

Jones, który podał alkohol jako powód swojego zachowania i aresztowania, powiedział, że ze złamanym sercem opuszcza klub Mike’a Winkeljohna i siłownię, która była jego domem przez większość jego kariery zawodowej MMA.

Jones powiedział, że nigdy nie wróci do tej siłowni. Powiedział również, że bardzo poprawił się trenując w swoim garażu. Mimo to szukał nowego miejsca, które mógłby nazwać domem i nowych partnerów treningowych do współpracy.

Krótko mówiąc, Jones zaczął uczęszczać do klubu Fight Ready Henry’ego Cejudo w Scottsdale w Arizonie. Niedawno podzielił się materiałem filmowym z wnętrza tego obiektu. Na nagraniu widać, że trenuje z nim J’den Cox – zapaśnik rywalizujący w stylu wolnym, brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro 2016 w kategorii 86 kg.

„Czasami jesteś młotem, innym razem jesteś gwoździem” – napisał Jones. „Jestem pokorny i wdzięczny. Takie dni jak dziś sprawią, że będę tylko lepszy. Jestem wdzięczny, że mam okazję pracować z jednym z najlepszych sportowców na świecie.”

Jones napisał również na Twitterze, że potrzebuje trochę mleka, ponieważ musi popić „duże ciastko pokory”, które zaserwował mu Cox.

26-letni Cox jest jednym z najlepszych zapaśników w stylu wolnym w USA. Zdobył brąz na igrzyskach olimpijskich w 2016 roku. Zdobył złote medale na Mistrzostwach Świata (2018 i 2019) i Mistrzostwach Panamerykańskich (2019). Jest trzykrotnym mistrzem NCAA Division I w zapasach, który reprezentował Uniwersytet Missouri.

Przed aresztowaniem Jones przygotowywał się do debiutu w dywizji ciężkiej UFC. Aby tego dokonać, „Bones” zrzekł się tytułu mistrzowskiego w wadze półciężkiej, który obronił rekordowo 11 razy.

Jones nie walczył od czasu pokonania Dominicka Reyesa na UFC 247 w 2020 roku. On i UFC sugerowali, że powróci do akcji na początku 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *