Warmia Heroes 2: Kerim Abzaiłow vs Alan Langer

Do interesującego pojedynku w wadze lekkiej dojdzie na gali Warmia Heroes 2, która jest zaplanowana na 10-ego maja w olsztyńskiej Hali Urania. Reprezentujący Bastion Tychy, Kerim Abzaiłow (8-2-1) z podopiecznym Tomasza Brondera z Silesian Cage Club, Alanem Langerem (5-3).

Dla podopiecznego Sławomira Szamoty będzie to pierwszy występ od półtora roku. Abzaiłow jest niepokonany w ostatnich czterech walkach. W swoim ostatnim występie pokonał poznańskiego Kickboxera, Radosława Demczura. Dwie porażki w karierze Czeczena to starcia z zawodnikami znajdującymi się obecnie na usługach UFC: Piotrem Hallmanem oraz Niemcem biegle władającym językiem Polskim, Petrem Sobottą. Do najcenniejszych zwycięstw Abzaiłowa należy zaliczyć zwycięstwo nad Maciejem Skupińskim z Warszawy. Efektownie walczący zawodnik Bastionu podobnie jak Marcin Held lubi poddawać swoich przeciwników i robi to nadzwyczaj skutecznie poddając sześciu rywali w swojej dotychczasowej karierze.

Langer w tym roku zaliczył już udany start, pokonując na gali ICW MMA 1 Wasilija Feodrycha, poddając go w pierwszej rundzie firmowym duszeniem trójkątnym. Podobnie jak Abzaiłow, Langer preferuje kończenie rywali, wszystkie swoje wygrane walki rozstrzygnął poddając rywali. Jak do tej pory ze znanych szerszej publiczności zawodników walczył z Mateuszem Zawadzkim, jednak pojedynek z uczestnikiem jednej z gal KSW nie rozstrzygnął się na jego korzyść. Obecnie jest na fali czterech zwycięstw z rzędu i z pewnością nie zamierza na tym zaprzestać.

Pojedynek dwóch wyśmienitych chwytaczy będzie jedną z atrakcji gali Warmia Heroes 2. Walką wieczoru gali, która będzie częścią rozgrywek Profesjonalnej Ligi MMA będzie pojedynek o pas organizacji Mirosława Oknińskiego w wadze lekkiej. Obecny mistrz PLMMA, Adrian Zieliński (10-3) przed swoją publicznością będzie bronił swojego tytułu w walce z byłym mistrzem KSW, Niko Puhakką (28-15).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *