Walka Weili Zhang vs Rose Namajunas o pas wagi słomkowej w planach na gali UFC 261

MMA en Español Facebook

Nieoficjalnie tytuł wagi słomkowej UFC ponownie będzie stawką pojedynku od prawie 14 miesięcy, kiedy to mistrzyni Weili Zhang powróci do Oktagonu przeciwko Rose Namajunas na gali UFC 261.

Oczekiwane starcie mistrzowskie pomiędzy Weili Zhang (21-1 MMA, 5-0 UFC) i Rose Namajunas (9-4 MMA, 7-3 UFC) ma się prawdopodobnie odbyć na gali UFC 261, które odbędzie się 24 kwietnia. Lokalizacja i miejsce nie zostały jeszcze ustalone.

MMA Junkie po wstępnym raporcie ESPN sprawdziło, że kontrakty nie zostały jeszcze sfinalizowane, ale ustne umowy są zawarte na walkę o tytuł w wadze 115 funtów. Osoby będące źródłem informacji poprosiły o anonimowość, ponieważ UFC nie wydało jeszcze oficjalnego komunikatu.

Zhang nie walczyła od czasu swojej pierwszej obrony tytułu przeciwko byłej mistrzyni Joannie Jędrzejczyk na gali UFC 248 w marcu 2020 roku. Walka została uznana za „Walkę Roku”, ale chińska zawodniczka, która ma za sobą 20 zwycięstw, nie rywalizowała od tamtej pory.

Pretendentka Namajunas będzie miała szansę odzyskać pas UFC, który straciła na UFC 237 w maju 2019 roku. Po zakończeniu długiego panowania Jędrzejczyk na szczycie dywizji, Namajunas straciła tytuł w porażce przez nokaut slamem w walce z Jessicą Andrade. Obydwie zawodniczki zmierzyły się w rewanżu na UFC 251 w lipcu i tym razem Namajunas pokonała Andrade przez jednogłośną decyzję.

Aktualna karta walk gali UFC 261:

Walka o tytuł wagi muszej
125 lbs.: Valentina Shevchenko (c) vs. Jessica Andrade

Walka o tytuł wagi słomkowej
115 lbs.: Weili Zhang (c) vs. Rose Namajunas

185 lbs.: Uriah Hall vs. Chris Weidman
205 lbs.: Jimmy Crute vs. Anthony Smith
135 lbs.: Danaa Batgerel vs. Kevin Natividad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *