Walka Vitaly Minakov vs Sergei Kharitonov zestawiona na 9 maja na gali Fight Nights Global

Do bardzo ciekawego pojedynku ma dojść 9 maja w Surgucie w Rosji na gali organizacji Fight Nights Global na której mają się zmierzyć w wadze ciężkiej Vitaly Minakov i Sergei Kharitonov.

Pojedynek ten ogłoszono podczas transmisji ostatniej gali Fight Nights Global 77. Niepokonany w zawodowej karierze i z nieskazitelnym rekordem Vitali Minakov (20-0) ma się zmierzyć z weteranem rosyjskiego MMA Sergeiem Kharitonovem (26-6). Co ciekawe, Minakov stwierdził wcześniej, że nie chce walczyć z ze swoimi rodakami.

Minakov to były mistrz Bellatora, który został pozbawiony tytułu ze względu na brak aktywności w organizacji z którą rozstał się w 2014 roku, a następnie podpisał kontrakt z FNG dla której stoczył sześć wygranych walk kończąc wszystkie przez czasem. Swoją ostatnią walkę stoczył w czerwcu na gali FNG 68 na której znokautował w drugiej rundzie Antonio Silvę.

Oficjalnie została także potwierdzona najbliższa walka Minakova, która ma się odbyć 15 grudnia, a jego przeciwnikiem ma być Tony Johnson (11-3) dla którego będzie to druga walka w Fight Nights Global po zwycięskim debiucie przed czasem.

Tymczasem Sergei Kharitonov znany z tego, że walczy w wielu różnych organizacjach, a ostatnio dla M-1 Global i Bellatora radzi sobie całkiem nieźle. W ostatnich trzech walkach odniósł zwycięstwa kończąc przed czasem Chase’a Gormley’a w Bellatorze i Rameau Thierry Sokoudjou oraz Geronimo dos Santosa w M-1 Global.

Nieoficjalnie Kharitonov ma w swojej kolejnej walce zmierzyć się w Bellatorze z Mattem Mitrione, a do pojedynku miałoby dojść w grudniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.