Walka o pas wagi koguciej Amanda Nunes vs. Julianna Pena zestawiona na UFC 269

Walka o tytuł wagi koguciej UFC pomiędzy mistrzynią Amandą Nunes a Julianną Peną została ponownie zestawiona i ma się odbyć jeszcze przed końcem roku na gali UFC 269.

Organizacja ogłosiła w poniedziałek, że Amanda Nunes, która jest również mistrzynią wagi piórkowej, będzie bronić swojego tytułu w wadze 135 funtów przeciwko Juliannie Penie w dniu 11 grudnia na gali UFC 269, która nie ma jeszcze ustalonej lokalizacji.

Amanda Nunes (21-4 MMA, 14-1 UFC) i Julianna Pena (10-4 MMA, 6-2 UFC) pierwotnie miały zmierzyć się 7 sierpnia na UFC 265, ale Nunes otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19 nieco ponad tydzień przed walką. Nunes, jej żona Nina Nunes i ich mała córeczka Raegan zachorowały na COVID-19, ale już w pełni wróciły do zdrowia.

33-letnia Brazylijka jest na niesamowitej fali 12. zwycięstw od 2015 roku, dzięki czemu jest jedną z najlepszych zawodniczek w historii UFC i całego MMA. Przyczyniły się do tego zwycięstwa nad takimi zawodniczkami jak Ronda Rousey, Cris Cyborg, Holly Holm, Valentina Shevchenko (dwukrotnie), i więcej.

32-letnia Pena otrzyma swoją pierwszą walkę o tytuł po tym, jak w czterech ostatnich walkach na przemian wygrywała i przegrywała. Pena została poddana przez Shevchenko w styczniu 2017 roku, co przerwało jej dobrą passę czterech zwycięstw, a następnie nie wróciła do klatki aż do lipca 2019 roku po urodzeniu pierwszego dziecka. Pena od tego czasu uzyskała bilans 2-1, z wygranymi nad byłą mistrzynią wagi muszej i niedawno zwolnioną z organizacji Nicco Montano oraz poddaniem Sary McMann w jej ostatniej walce na UFC 257.

Poniżej aktualna karta walk UFC 269:

Walka o pas wagi koguciej
135 lbs.: Amanda Nunes (c) vs. Julianna Peña

125 lbs.: Cody Garbrandt vs. Kai Kara-France
125 lbs.: Gillian Robertson vs. Priscila Cachoeira

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *