Liliya Shakirova zawieszona przez USADA na dwa lata

mmajunkie.com

Zawodniczka wagi muszej UFC Liliya Shakirova nie zawalczy przez długi, bardzo długi czas, a to  wszystko przez wpadkę na dopingu.

W poniedziałek antydopingowy partner UFC, USADA, ogłosił, że Liliya Shakirova (8-2 MMA, 0-1 UFC) zaakceptowała dwuletnią karę zawieszenia po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na meldonium.

Próbka została pobrana podczas badania moczu 5 grudnia 2020 roku, więc jej zawieszenie będzie działało wstecz od tej daty. Zawodniczka będzie mogła ponownie startować 5 grudnia 2022 roku.

Według USADA, meldonium jest „niespecyficzną substancją w kategorii Modulatorów Hormonów i Metabolizmu i jest zabronione zgodnie z polityką antydopingową UFC i listą zakazanych substancji UFC.”

Debiutujący zawodnicy UFC są zazwyczaj zwolnieni z nakładania kar za naruszenie przepisów, jeśli wcześniej poinformują o stosowaniu substancji zabronionej po wejściu do puli testów USADA. Jednak Shakirova nigdy nie złożyła takiej deklaracji, według USADA.

29-letnia Shakirova zadebiutowała na UFC 254 w październiku. Jako zastępstwo, Shakirova przeszła do wagi muszej, gdzie została pokonana przez czołową pretendentkę (a obecnie następną pretendentkę do tytułu) Lauren Murphy przez poddanie w drugiej rundzie. Od tamtej pory Shakirova nie walczyła, ani nie miała zaplanowanej walki.

Przed podpisaniem kontraktu z UFC, zawodniczka z Uzbekistanu walczyła głównie w Rosji i wygrała trzy swoje walki przez decyzje w lokalnych organizacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *