Walka o pas wagi ciężkiej Francis Ngannou vs Ciryl Gane w planach na styczniowej gali UFC 270

Nieoficjalnie walka Francis Ngannou vs Ciryl Gane o tytuł mistrza wagi ciężkiej odbędzie się w styczniu na gali UFC 270.

Oczekiwana od lata tego roku walka o tytuł wagi ciężkiej UFC między mistrzem Francisem Ngannou a tymczasowym mistrzem Cyrilem Gane odbędzie się 22 stycznia 2022 roku na gali UFC 270. Póki co nie ma potwierdzonej lokalizacji, ale gala może się odbyć w Las Vegas.

Jak poinformował portal La Sueur , walka pomiędzy Francisem Ngannou (16-3 MMA, 11-2 UFC) a Cirylem Gane (10-0 MMA, 7-0 UFC) odbędzie się 22 stycznia 2022 roku. Obaj zawodnicy będą walczyć o unifikację tytułu wagi ciężkiej. Gane został tymczasowym mistrzem 8 sierpnia po zwycięstwie przez TKO nad Derrickiem Lewisem na UFC 265. Ngannou jest mistrzem od marca po zwycięstwie przez KO nad byłym mistrzem Stipe Miocicem na UFC 260.

Obaj zawodnicy dobrze się znają, trenując razem przez pewien czas (2013-2018) w paryskim klubie MMA Factory. Później ich drogi się rozeszły, kiedy Ngannou dołączył do Xtreme Couture w Las Vegas. Starcie to powinno odbyć się w Las Vegas, natomiast na Paryż liczył Fernand Lopez, trener Gane, który niedawno zwierzył się RMC:

„Wiem, że UFC pracuje ze wszystkich sił, aby doszło do tego w Paryżu, prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2022 roku.”

Pojedynek rewanżowy między mistrzem Israelem Adesanya a Robertem Whittakerem o tytuł w wadze średniej jest również planowana na gali UFC 270. Wśród ogłoszonych walk na tej karcie jest pojedynek w wadze średniej między Derekiem Brunsonem a Jaredem Cannonierem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.