Walka Mariusza Pudzianowskiego z Karolem Bedorfem jeszcze w pierwszej połowie tego roku

KSW

Koniec spekulacji, Federacja KSW oficjalnie zapowiedziała pojedynek w wadze ciężkiej między Mariuszem Pudzianowskim a byłym mistrzem Karolem Bedorfem. Walka ta zapowiedziana jest na pierwszą połowę roku, więc najprawdopodobniej odbędzie się na gali KSW 43 jak mówiły wcześniejsze doniesienia.

Wyczekiwany pojedynek w wadze ciężkiej, starcie Mariusza Pudzianowskiego (12-5, 5 KO, 2 Sub) z Karolem Bedorfem (14-3, 5 KO, 3 Sub) dojdzie do skutku jeszcze w pierwszej połowie 2018 roku. Federacja KSW postanowiła zdjąć byłego mistrza królewskiej kategorii z marcowej karty KSW 42 w Łodzi i zestawić hitowy pojedynek z najsilniejszym człowiekiem na ziemi na kolejnej gali w tym roku.

Karol Bedorf to najdłużej panujący mistrz wagi ciężkiej w historii KSW. Szczecinianin od stycznia 2012 roku był niepokonany w ośmiu kolejnych pojedynkach. Reprezentant Berserkers Team wygrał między innymi z Davidem Olivą i Olim Thompsonem, czym zapracował sobie na starcie o tytuł królewskiej kategorii wagowej. Na KSW 24: Starcie Gigantów Bedorf wszedł do ringu z Pawłem Nastulą i wygrał z legendą sztuk walki nad Wisłą przez nokaut w drugiej rundzie. Podopieczny Piotra Bagińskiego siedział na tronie wagi ciężkiej przez ponad 3 lata i bronił pasa w starciach z Rollesem Gracie, Michałem Kitą oraz Jamesem McSweeneyem. Dopiero Fernando Rodrigues Jr znalazł sposób na Bedorfa i odebrał mu tytuł na KSW 37: Circus of Pain.

Mariusz Pudzianowski debiutował w MMA podczas gali KSW 12. Od tamtej pory pięciokrotny mistrz świata Strongman pokonał w białym ringu i okrągłej klatce KSW między innymi Boba Sappa, Seana McCorkle’a, Oliego Thompsona, Pawła Nastulę, Rollesa Gracie, Popka Monstera i Tyberiusza Kowalczyka. Ostatnio, na KSW 40 w Dublinie „Pudzian” zmierzył się z mocno bijącym Jayem Silvą i pokazał, że wciąż jest w stanie robić spore postępy w swojej grze. Po trzech rundach wyniszczającego boju z zawodnikiem z Angoli, zawodnik z Białej Rawskiej mógł cieszyć się z wygranej na kartach punktowych.

Informacja prasowa

4 thoughts on “Walka Mariusza Pudzianowskiego z Karolem Bedorfem jeszcze w pierwszej połowie tego roku

  1. A niech walczą dobrze że jest Polska organizacja mma ksw póki co zostają mi oni ,bo o ufc cisza nikt nie ma praw do transmisji w Polsce ,za chwilę kolejna/gala i dla Polaków jedna opcja oglądania fight pass .to ja dziękuję za taką opcje.

  2. Mnie z kolei sie podoba to zestawienie. Lepsze to niz wiekszosc nudnych pojedynkow w UFC. Nastawiam sie na rozrywke, UFC przestalem ogladac bo juz zasypialem na tych galach. Jest tylko garsta zawodnikow co mnie interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *