Walka Carlos Condit vs Michael Chiesa w planach na gali UFC 232

Fot. UFC.com

Po dwóch porażkach z rzędu w kategorii lekkiej, Michael Chiesa zdecydował się przejść do dywizji półśredniej gdzie ma go przywitać weteran Carlos Condit w pojedynku na gali UFC 232.

Po przegranych z Kevinem Lee przez duszenie zza pleców w pierwszej rundzie na gali UFC Fight Night 112 i z Anthonym Pettisem przez trójką rękoma w drugiej rundzie na gali UFC 226, Michael Chiesa (14-4) zdecydował się przejść do wyższej kategorii i w niej na świeżo kontynuować rywalizację.

Chiesa miał na myśli konkretnego przeciwnika na swój debiut w nowej kategorii i jest nim były tymczasowy mistrz wagi półśredniej Carlos Condit (30-12). Według źródła bliskiego Damon’owi Martinowi z MMA News wynika, że walka jest bardzo bliska sfinalizowania na gali UFC 232, tak jak początkowo zgłosił to Chris Taylor z BJPenn. com.

Po otrzymaniu wiadomości, że Chiesa wybrał Condita jako swojego kolejnego rywala, Carlos szybko zareagował na te informacje pisząc wiadomość na Twitterze do UFC, matchmakera Seana Shelby i Michaela Chiesy oznajmiając, że czeka na „Mavericka” w grudniu:

Gala UFC 232 odbędzie się 29 grudnia w Las Vegas, a jej walką wieczoru będzie pojedynek kobiet o tytuł wagi piórkowej między mistrzynią Cris „Cyborg” Justino a mistrzynią wagi koguciej Amandą Nunes. Za zapowiadanych walk na tę galę są jeszcze dwa pojedynki kobiet o pasy mistrzowskie. Rose Namajunas ma bronić tytułu wagi słomkowej w starciu z Jessicą Andrade, a Joanna Jędrzejczyk ma zadebiutować w dywizji muszej i zawalczyć o pas z Valentiną Shevchenko. Wszystkie te walki nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *