Walka Caina Velasqueza z Fabricio Werdumem oficjalnie odwołana

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Komisja Sportowa nie dopuściła Amerykanina do walki.

Kilka dni temu, w wywiadzie dla ESPN Cain Velasquez (14-2, 12-2 w UFC, #2 w rankingu UFC) mówił o swoich problemach z nogą i plecami, ale zapewniał, że będzie mógł walczyć z Fabricio Werdumem (21-6-1, 9-3 w UFC, #1 w rankingu UFC) na UFC 207. Niestety, Komisja Sportowa stanu Nevada zdaje się mieć w tym temacie inne zdanie nie udzielając byłemu mistrzowi wagi ciężkiej licencji na walkę (tłumacząc to jego problemami ze zdrowiem) w efekcie czego doprowadzając do wykreślenia pojedynku z karty walk. Informację tę oficjalnie potwierdził dyrektor wykonawczy Komisji, Bob Bennett.

4 stycznia Velasquez przejdzie umówioną, ósmą już operację.

Chęć zastąpienia Caina wyraził już Stefan Struve (28-8, 12-6 w UFC, #11 w rankingu UFC). Póki co w karcie UFC 207 pozostaje 10 walk.

13 thoughts on “Walka Caina Velasqueza z Fabricio Werdumem oficjalnie odwołana

 1. masakra… generalnie Cain jeszcze wczoraj trenował, a dzisiaj się okazuje, że ta … komisja zakazuje mu walczyć. Na tydzien przed galą? Jak się pogorszyło jego zdrowie, że jeszcze 2 dni temu był na karcie, a teraz już go nie ma? Ta komisja psuje sport, Diaz za trawke dostał jakąś kosmiczną karę, Caina na tydzien przed walka wyrzucają z rozpiski. To są niepoważne decyzje. Zdrowie jest oczywiście najważniejsze, ale takie decyzje to szaleństwo. Cain już przynajmniej początku grudnia miał problemy zdrowotne i wtedy też przyznał, że po walce przejedzie operację (to jest rzecz całkowicie normalna w zawodowym sporcie, że zawodnicy trenując do walki mają już zapowiedzianą operację po tej walce) i teraz nagle tydzień przed walką Cain dalej sobie trenuje i słyszy z mediów, że nie ma go w rozpisce? Szkoda słów…

 2. Problem z kręgosłupem… jak jest ucisk na rdzeń to nie ma zmiłuj. WIdocznie przebadali go komisyjnie i nie pozwolili mu walczyć ze względu na kręgosłup. Napewno ma ograniczoną mobliność. Przy każdym ruchu o większym spektrum pojawia się zajebisty ból. Mówię z doświadczenia. Położą go na stół operacyjny, usuną fragment dysku uciskający na rdzeń i bół minie.

 3. @Dexter – nie wiem czy Rampage tak nie napisal, bo o tych szczegolach mowil CV w innym wywiadzie.

  A co do samej sytuacji, no coz, Mistrz juz jest niezle zniszczony tymi wojnami jak np. z JDS. Napewno wiele zdrowia jeden i drugi tam zostawili.

 4. @morla – mysle, ze kazdy z nich cos stracil, tylko kazdy cos innego (JDS jest faktycznie innym zawodnikiem, a CV po prostu sypie sie fizycznie)

  Druga sprawa, ze tylko w AKA takie szopki, co utwierdza mnie coraz bardzirejw przekonaniu (nie pierwszy raz), ze Javier (ich trener) to amator.

 5. Mustela
  Ale zwroc uwage co ostatnio powiedzial Cormier- ze do walki z AS sie oszczedzal i potem nie byl pewny w walce, dlatego nastepnym razem znowu bedzie trenowal na maksa nawet kosztem kontuzji. Mowil tez, ze to nie wina trenerow, bo przeciez trenerow zatrudniaja zawodnicy i kazdy sobie zdaje sprawe z tego jak trenuje i jakie jest ryzyko. Cain rzeczywiscie posypal sie fizycznie, ale to juz bardziej przez treningi, niz przez walki.

 6. Panowie nie łudźcie się Cain nie będzie już tym samym zawodnikiem jego ciało jest stare i zużyte z całą sympatią do niego który jest mega wojownikiem a jego walki to zawsze epickie batalie. Coś się w życiu zaczyna i kończy jego panowanie się skończyło .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.