Junior dos Santos zawalczy ze Stefanem Struve, ponieważ inni zawodnicy odmawiali

Esther Lin, MMA Fighting

Brazylijczyk tłumaczy dlaczego w kolejnej walce zmierzy się z Wieżowcem.

Junior dos Santos (18-4, 12-3 w UFC, #4 w rankingu UFC) znajduje się teraz w dość trudnej sytuacji, walczył z wieloma zawodnikami z czołówki wagi ciężkiej UFC i ma na koncie zwycięstwo z obecnym mistrzem, Stipe Miociciem (16-2, 10-2 w UFC). W kolejnej walce Cigano podejmie innego pogromcę Miocicia, Stefan Struve (28-8, 12-6 w UFC, #11 w rankingu UFC) a to dlatego, że inni zawodnicy odmawiali walki z nim.

Ja chciałem walczyć tak, więc jestem szczęśliwy, że on wziął tę walkę. To nie jest istotne w tym momencie, ale byli zawodnicy, którzy niby odrzucali tę walkę wymyślając wymówki by nie walczyć. Dlatego jestem szczęśliwy, że on zgodził się zawalczyć.

On jest po dobrych wygranych. Jest w okolicach TOP10 i jestem pewny, że to będzie świetna walka.

Junior spodziewa się titleshota po pokonaniu Stefana.

Nie chodzi o to, że ja o to proszę – myślę, że ja na to zasługuję. Mam za sobą wygraną z Benem Rothwellem, gościem, który miał walczyć o pas nawet przed Alistairem Overeemem gdyby mnie pokonał, ale tego nie zrobił. Wygrałem tamtą walkę tak, więc on spadł o kilka miejsc. Skończyło się na tym, że to ja się wspiąłem do góry.

Tak, więc to nie było tak, że ja chciałem walczyć z Miociciem, zasługiwałem na to. Velasquez i Werdum byli po wygranych z Travisem Brownem, który nawet nie był bliski walki o pas. Tak, więc biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki myślę, że na to zasługuję. Ale niestety nie mogło do tego dojść. Wiem, że do tego dojdzie i nie minie dużo czasu zanim tak się stanie. Moim celem obecnie jest dobre przygotowanie do walki.

Dos Santos i Struve po raz pierwszy walczyli w lutym 2009r., podczas UFC 95 Brazylijczyk w 54 sekundy znokautował rywala.

Pojedynek Juniora z Holendrem będzie walką wieczoru gali UFC Fight Night 105, która odbędzie się 19 lutego w kanadyjskim Halifax.

One thought on “Junior dos Santos zawalczy ze Stefanem Struve, ponieważ inni zawodnicy odmawiali

  1. Juz raz pokonał miocica i wydaje mi sie ze jest w stanie go pojechac drugi raz , co prawda od tej walki duzo minęło ale pamietam jak wielu mówiło ze JDS sie wypalił po tej walce bo tak sie trudził ze Stipe to teraz zobaczcie kogo pokonał jds MISTRZA !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.