Walka Anderson Silva vs. Israel Adesanya zestawiona na galę UFC 234

Fot. UFC.com

Dobiegł końca czas oczekiwania na rozwiązanie zagadki dotyczącej tego z kim zmierzy się w swojej kolejnej walce Israel Adesanya. Rywalem Nowozelandczyka będzie bowiem były mistrz wagi średniej Anderson Silva.

Stary wyga stanie do pojedynku z młodym niezwykle utalentowanym zawodnikiem, który jest przyszłością dywizji średniej w UFC. Ci dwaj zawodnicy staną naprzeciw siebie w Oktagonie na gali UFC 234 o czym poinformował Brett Okamoto z ESPN.

Adesanya miał niedawno spotkanie z prezydentem UFC Dana White’em z którym rozmawiał na temat swojej kolejnej walki. White chciał na początku, by Adesanya był zawodnikiem rezerwowym pojedynku o pas między mistrzem Robertem Whittakerem a Kelvinem Gastelumem. „The Last Stylebender” miał odmówić i zaoferować pojedynek z zawodnikiem posiadającym duże nazwisko. Adesanya nie zdradzał nazwiska, ale walka z Andersonem Silva była brana pod uwagę.

Anderson Silva (34-8, 1 NC) jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych zawodników MMA  w historii. „The Spider” był swego czasu rekordzistą w historii UFC, jeśli chodzi o serię udanych obron mistrzowskiego pasa (10). Rekord ten został pobity przez Demetriousa Johnsona w październiku 2017 roku. Silva nadal utrzymuje rekord obron mistrzowskiego pasa w wadze średniej UFC. „The Spider” swoją ostatnią walkę stoczył w lutym 2017 roku wygrywając z Derekiem Brunsonem przez decyzję. Brazylijczyk wraca do rywalizacji po rocznym zawieszeniu za oblane testy antydopingowe.

Israel Adesanya (15-0) jest niepokonany w zawodowej karierze MMA. W UFC stoczył dopiero cztery pojedynki, ale jego styl walki sprawia, że jest niezwykle groźnym rywalem dla każdego kto stanie z nim w szranki. Ten rok był dla Nowozelandczyka bardzo aktywny, ponieważ zadebiutował w UFC i stoczył wszystkie cztery walki w tej organizacji. Ostatnim pojedynkiem była wygrana walka z Derekiem Brunsonem z którym Adesanya uporał się w pierwszej rundzie przez TKO po ciosach kolanami i uderzeniami.

Gala UFC 234 odbędzie się 10 lutego w Melbourne w Australii a jej walką wieczoru będzie wspomniana wyżej walka o pas wagi średniej między mistrzem Robertem Whittakerem i Kelvinem Gastelumem.

One thought on “Walka Anderson Silva vs. Israel Adesanya zestawiona na galę UFC 234

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *