W związku z zestawieniem Cris „Cyborg” na UFC 222, Amanda Nunes dostanie nową przeciwniczkę

UFC.com

Ratunek karty walk gali UFC 222 zestawiając na niej pojedynek Cris Cyborg Justino z Yaną Kinitskayą, sprawia, że w najbliższym czasie nie dojdzie do mocno oczekiwanej walki mistrzowskiej z Amandą Nunes.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że mistrzyni wagi piórkowej Cris „Cyborg” Justino zmierzy się z Yaną Kunitskayą w walce wieczoru gali UFC 222 ratując tę kartę po tym jak z powodu kontuzji wypadł z niej mistrz wagi piórkowej Max Holloway. Z Hollowayem miał walczyć Frankie Edgar, który teraz zmierzy się w co-main evencie z Brianem Ortegą.

Cyborg zgodziła się na uratowanie gali podejmując tę walkę, jednak ta decyzja pozostawia mistrzynię wagi muszej Amandę Nunes bez rywalki w kolejnym pojedynku.

Nieoficjalnie, reporter UFC.com Damon Martin napisał na swoim Twiterze, że trwają negocjacje w sprawie walki Amandy Nunes z czołową zawodniczką wagi koguciej Raquel Pennington.

„Źródła mówią, że walka Amanda Nunes vs. Raquel Pennington jest obecnie omawiana. Nie słyszałem daty, ale zakładam, że prawdopodobnie ma się ona odbyć na gali UFC 224 w Brazylii.”

Informacja pochodząca od reportera UFC pozwala sądzić, że jest ona wiarygodna i negocjacje dotyczące tego zestawienia są faktycznie prowadzone, jednak póki co, pozostaje nam czekać na oficjalne potwierdzenie.

Raquel Pennington (9-5 MMA, 8-2 UFC) ma za sobą cztery wygrane pojedynki z Jessicą Andrade, Bethe Correia, Elizabeth Phillips i MieshąTate. Dla Raquel byłaby to walka powrotna po długiej przerwie od listopada 2016 roku i walki z byłą mistrzynią wagi koguciej Mieshą Tate po której Miesha odeszła na emeryturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.