„W MMA na pierwszym miejscu jest szacunek” – Khabib Nurmagomedov po wygranej walce na UFC 242

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Khabib Nurmagomedov położył na szali swój nieskazitelny rekord oraz tytuł mistrza wagi lekkiej w walce z tymczasowym mistrzem Dustinem Poirierem na gali UFC 242, ale dzięki swoim znakomitym umiejętnościom zapaśniczym zdominował i pokonał Poiriera.

Niepokonany Nurmagomedov z rekordem 28-0 rządzi w dywizji lekkiej i odsyła z kwitkiem kolejnych rywali. Pokonał takich topowych zawodników jak Rafaela dos Anjosa, Michaela Johnsona, Al’a Iaquintę oraz swojej przedostatniej walce Conora McGregora.

Tym razem przyszła kolej na Dustina Poiriera, który po zwycięstwach przez TKO Justinem Gaethje, Anthonym Pettisem i Eddiem Alvarezem, zmierzył się w przedostatniej walce z mistrzem wagi piórkowej Maxem Hollowayem. Obydwaj zmierzyli się w walce o tymczasowy tytuł mistrza wagi lekkiej, której zwycięzcą został Poirier.

Te cztery zwycięstwa i znakomita dyspozycja Dustina Poiriera nie wystarczyły, aby zagrozić i sprawić Khabibowi Nurmagomedovowi jego pierwszą porażkę w karierze. Rosjanin wykorzystał swoje zapasy do zdominowania Poiriera, by ostatecznie poddać go duszeniem zza pleców w trzeciej rundzie.

Po zakończonej walce, Khabib Nurmagomedov udzielił wywiadu Jonowi Anikowi i skomentował swoje zwycięstwo dziękując swojemu ojcu, trenerowi oraz całemu teamowi American Kickboxing Academy. Następnie przeszedł do komentarzy dotyczących Dustina Poiriera:

„Dlaczego noszę tę koszulkę? Bo wiem, że Dustin organizuje dużo akcji charytatywnych. Możecie być pewni, że sprzedam tę koszulkę, a wszystkie te pieniądze wyślę do Dustina Poiriera. To jest to, czego chcę. Dlaczego mieliśmy tyle szacunku do siebie przed walką? Po mojej ostatniej walce, z tym pajacem [Conorem McGregorem], miałem mnóstwo szalonych rzeczy. Chcę o wszystkim zapomnieć. Pokazujemy czym naprawdę jest MMA. W MMA na pierwszym miejscu jest szacunek. Kiedy przychodzisz na siłownię, najważniejszy jest trener i wszyscy, którzy cię trenują. Musisz go szanować, szanować kolegów z drużyny, trenerów i utrzymywać czystość na siłowni. Wszystko opiera się o szacunek. W MMA nie chodzi o trash talk. To jest to, co pokazujemy. Dustin Poirier jest wielki”.

2 thoughts on “„W MMA na pierwszym miejscu jest szacunek” – Khabib Nurmagomedov po wygranej walce na UFC 242

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *