Conor McGregor domaga się rewanżu z Khabibem Nurmagomedovem po wypowiedzi mistrza po UFC 242

Stephen McCarthy/Sportsfile via Getty Images

Przed galą UFC 242 w Abu Zabi, prezydent organizacji Dana White mówił, że Conor McGregor będzie oglądał pojedynek między Khabibem Nurmagomedovem a Dustinem Poirierem i miał rację.

Nurmaomedov i Poirier zmierzyli się w pojedynku unifikacyjnym o tytuł niekwestionowanego mistrza wagi lekkiej. Zwycięzcą tego starcia został Khabib Nurmagomedov, który zdominował Dustina Poiriera swoimi zapasami i ostatecznie poddał go duszeniem zza pleców w trzeciej rundzie.

W wywiadzie udzielonym po walce, Khabib Nurmagomedov wypowiedział uszczypliwy i zarazem moralizatorski komentarz skierowany do Conora McGregora nawiązując do trash talk’u, jaki Irlandczyk stosował przy okazji ich walki na UFC 229.

„Dlaczego noszę tę koszulkę? Bo wiem, że Dustin organizuje dużo akcji charytatywnych. Możecie być pewni, że sprzedam tę koszulkę, a wszystkie te pieniądze wyślę do Dustina Poiriera. To jest to, czego chcę. Dlaczego mieliśmy tyle szacunku do siebie przed walką? Po mojej ostatniej walce, z tym pajacem [Conorem McGregorem], miałem mnóstwo szalonych rzeczy. Chcę o wszystkim zapomnieć. Pokazujemy czym naprawdę jest MMA. W MMA na pierwszym miejscu jest szacunek. Kiedy przychodzisz na siłownię, najważniejszy jest trener i wszyscy, którzy cię trenują. Musisz go szanować, szanować kolegów z drużyny, trenerów i utrzymywać czystość na siłowni. Wszystko opiera się o szacunek. W MMA nie chodzi o trash talk. To jest to, co pokazujemy. Dustin Poirier jest wielki”.

Były mistrz wagi piórkowej i lekkiej Conor McGregor natychmiast zareagował na wypowiedź Khabiba Nurmagomedova, żądające pojedynku rewanżowego.

„Zestawcie mi rewanż w Moskwie”.

Conor McGregor mówi o rewanż z Khabibem Nurmagomedovem od czasu, gdy poniósł porażkę w czwartej rundzie przez poddanie na gali UFC 229 w październiku ubiegłego roku w Las Vegas.

Prezydent UFC Dana White powiedział dziennikarzom, że istnieje szansa na rewanż Nurmagomedov vs. McGregor, jeśli czołowy pretendent Tony Ferguson odrzuci walkę z Rosjaninem z jakiegokolwiek powodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.