Volkan Oezdemir wróci do akcji na walkę z Magomedem Ankalaevem na UFC 267

Volkan Oezdemir jest gotowy, aby wrócić do Oktagonu po dłuższej przerwie na pojedynek z Magomedem Ankalaevem na gali UFC 267.

W poniedziałek Marcel Dorff z MMA DNA poinformował, że walka pomiędzy pretendentami wagi półciężkiej Volkanem Oezdemirem i Magomedem Ankalaevem jest zaplanowana. Ta dwójka ma zawalczyć w Abu Zabi 30 października na gali UFC 267. Pierwotnie walka miała się odbyć 4 września na UFC Fight Night 191.

Szwajcar Oezdemir (17-5) ostatni raz walczył w lipcu 2020 roku witając w Oktagonie byłego mistrza RIZIN Jiriego Prochazkę. 31-latek doznał drugiej porażki w karierze po ciosach – pierwszą była próba zdobycia tytułu przeciwko Danielowi Cormierowi w 2018 roku.

„No Time” zadebiutował w UFC w 2017 roku, wygrywając trzy walki w tym dwie przez nokauty dzięki czemu zasłużył na swoją szansę zdobycia pasa. Przed porażką z Prochazką, pokonał on Ilira Latifiego i Aleksandara Rakica.

Ankalaev z bilansem (15-1) jest obecnie niepokonany od sześciu walk, a zwycięstwo nad Volkanem Oezdemirem pozwoli mu piąć się w górę drabinki wagi półciężkiej.

Walka stanie się jeszcze ważniejsza dla obu zawodników, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w walce wieczoru stawką będzie tytuł mistrzowski, a zawalczą o niego broniący tytułu Jan Błachowicz i Glover Teixeira.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *