Volkan Oezdemir o walce z Mauricio Rua: „Shogun wciąż jest groźnym zawodnikiem”

mmajunkie.com

Były pretendent do tytułu wagi półciężkiej Volkan Oezdemir zmierzy się w swojej kolejnej walce z weteranem MMA Mauricio „Shogunem” Rua, który jest jego idolem i traktuje go jako groźnego przeciwnika.

Dla Volkana Oezdemira będzie to pierwsza walka od styczniowej porażki z Danielem Cormierem o tytuł wagi półciężkiej na gali UFC 220. Mauricio Rua z kolei ma za sobą trzy wygrane z rzędu z Antonio Rogerio Nogueirą, Corey’em Andersonem i Gianem Villante. Zestawienie walki Oezdemira z Rua było nie lada zaskoczeniem, ponieważ „No Time” jest numerem dwa w rankingu dywizji półciężkiej, natomiast Rua swoje najlepsze lata kariery ma już raczej za sobą.

To wcale nie przeszkadza Oezdemirowi, który w rozmowie z Arielem Helwani w programie „The MMA Hour” powiedział, że traktuje Shoguna bardzo poważnie i lekceważenie takiego zawodnika to błąd.

„Shogun, to nadal Shogun. On toczył wojny i niczego się nie boi. Nadal jest niebezpiecznym zawodnikiem.

Od kiedy podpisałem kontrakt z UFC, mój menadżer zapytał mnie o jedno: „z kim chcesz walczyć?” Jedynym facetem, którego nazwisko zawsze wymieniałem jako zawodnika z którym chciałbym walczyć, był Shogun, ponieważ jest tym na którego walkach dorastałem. Zacząłem oglądać PRIDE, a on był tedy jednym z najlepszych i w tamtym czasie był jednym z moich ulubionych zawodników. Jest to więc  zdecydowanie ktoś, z kim chcę walczyć. Myślę, że to niesamowite, móc walczyć z kimś, na im się wzorowałeś i oglądałeś jego walki.”

Pojedynek ten odbędzie się 19 maja w Santiago w Chile na gali UFC Fight Night 129. Walką wieczoru będzie starcie Kamaru Usmana z Santiago Ponzinibbio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.