Volkan Oezdemir dołączy do Khamzata Chimaeva i jego drużyny w All Stars Gym Sweden

Volkan Oezdemir przeniesie się do All Stars Gym Sweden, gdzie będzie próbował odbudować swoją pozycję pretendenta do tytułu wagi półciężkiej UFC.

Reprezentujący Szwajcarię Oezdemir przez całą swoją karierę przewijał się przez kilka klubów, ale po tym jak ostatnio spędził czas w Szwecji trenując z takimi zawodnikami jak Alexander Gustafsson i Khamzat Chimaev, postanowił przenieść się tam na stałe.

„Teraz bardzo się zmieniłem” – powiedział Oezdemir w wywiadzie dla Block Asset. „Zadomowiłem się w Szwecji. W tej chwili jestem w trakcie przeprowadzki z mojego domu, więc żegnam się ze Szwajcarią. Jadę do All Star, będę trenował z Khamzatem, Darrenem Tillem, Alexandrem Gustafssonem, wszystkimi tymi bestiami tam. Jest naprawdę dobrze, jestem naprawdę szczęśliwy, dokonuję wszystkich niezbędnych zmian. Mam w sobie ten ogień i potrzebuję odpowiedniej drużyny wokół siebie i All Star nią będzie.”

Oezdemir (17-6 MMA, 5-5 UFC), który przebojem wszedł na scenę UFC w 2017 roku z trzema zwycięstwami w ciągu pięciu miesięcy, zdobył szybko walkę o pas przeciwko ówczesnemu mistrzowi wagi półciężkiej Danielowi Cormierowi na UFC 220. Sprawy nie potoczyły się po jego myśli i z gorącego startu przeszedł do serii trzech przegranych walk.

Następnie podzielił swoje kolejne cztery walki między wygrane i porażki, ale pomimo tego, że obecnie ma za sobą dwie przegrane, Oezdemir pociesza się tym, że zawsze walczył z zawodnikami z elity i wierzy, że potrzeba tylko wielkiego finiszu, aby ponownie wejść do rywalizacji o tytuł.

„Wiesz, co jest naprawdę szalone w UFC i dywizji 205 funtów, to fakt, że zawsze jesteś w pierwszej dziesiątce” – powiedział Oezdemir. „Zawsze brakuje ci tylko dwóch zwycięstw, bo oczywiście musisz wygrywać z nazwiskami, ale po prostu musisz wygrywać w dobrym stylu. Dlatego właśnie dążę do nokautu, do zwycięstwa, do tego, żeby w ringu zapłonął ogień, żeby moja ręka została podniesiona do góry i żeby wszyscy wstali z krzeseł. To jest to, co przybliża cię do walki o tytuł, bo teraz generujesz oglądalność, generujesz liczby.”

Oezdemir spotka się z Paulem Craigiem (16-4-1 MMA, 8-4-1 UFC) 23 lipca na gali UFC Fight Night w Londynie. Podobnie jak Oezdemir, Craig kiedyś miał plecy pod ścianą, ale teraz jest niepokonany w swoich ostatnich sześciu walkach, a Oezdemir podziwia jego determinację.

„Paul jest naprawdę twardym facetem, ponieważ często późno kończy walki, i mimo, że pakuje się w kłopoty i zawsze wygrywa” – powiedział Oezdemir. „Brawa dla niego, bo walczy z przeciwnościami losu. Kiedy jesteś w pewnym momencie swojej kariery i borykasz się z porażkami, musisz wrócić do gry i zachować jasność umysłu. Musisz być pewny, że wygrasz, musisz być pewny, że będziesz najlepszy, więc to też jest coś, co bardzo dobrze o nim świadczy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *