Vitor Belfort – wywiad


Chyba nikt się nie spodziewał tak efektownej wygranej. Vitor potrzebował zaledwie 37 sekund by pokonać Matta Lindlanda.

O to wywiad, jaki ostatnio udzielił dla GracieMag.com

Znokautowałeś Matta już po 37, sekundach a jego stan był straszny. Czy spodziewałeś się, że zakończy się to w ten sposób ?

Martwiłem się o niego, to naprawdę było ciężkie. Ta walka była bardzo ważna dla mnie i nie mogłem jej przegrać. Oczekiwałem tego, ponieważ trenowałem tak, by własnie w ten sposób zakończyć walkę.  Nie miał szans, by sprowadzić mnie na ziemie, czy pokonać mnie w stójce

Czy przygotowywałeś sie jakoś specjalnie do walki w stójce ?

Szkoliłem uderzania z Rayem Sefo i Shawnem Tompkinsem, podczas pobytu w Xtreme Couture. Trenowałem tam naprawdę mocno , a mój plan, który zakładałem spełnił się, czekałem tylko na właściwy moment. Nie ważne jak ciężko trenujesz, trudno uchronić się przed szybkością, którą trenowałem.


Jakie następne plany ma dla Ciebie Affliction. Czy będziesz walczył z kimś znanym ?

Na następnej gali zawalczę z Fedorem, ale jeszcze  zobaczymy. Jest to na pewno jedna z opcji.  Nie musiałbym nawet przybierać na wadze. Przed walką zrzucam 5kg, więc moja waga była by naturalna, bo nie musiałbym tego robić,  była by to doskonała okazja.

Co myślisz o walce Fedora z Arlovskim ?

Jeżeli ja bym walczył z Fedorem to walczyłbym z nim w stójce i tam go pokonał. Andrei miał przewagę w walce i miał już go prawie w garści.

Komentator w angielskiej audycji radiowej powiedział po nokaucie: „Fenomen powraca” Jak to jest, czy Fenomen powraca czy zawsze nim był ?

Każdy ma swoje cięzkie momenty. Ja miałem swój, ale nigdy nie przestałem być kim jestem. Wierzę, że wróciłem silniejszy. Jestem bardziej dojrzały, szybszy i mam wiele celów. Myślę, że zawsze nim byłem, lecz miałem wiele trudnych momentów i osobistych problemów. Dziękuję Bogu, że pokonałem je, oraz Jezusowi, że posiadałem siłe, by je zwyciężyć. Wróciłem !

Walka z Fedorem jest całkiem możliwa, zwłaszcza, że Fedor i Josh są przyjaciółmi i może nie będą chcieli walczyć ze sobą. Na pewno było by to ciekawe wydarzenie, leczy czy szybkość i talent Vitora wystarczą by pokonać rosyjskiego mistrza ?

6 thoughts on “Vitor Belfort – wywiad

 1. Szkoliłem uderzania z Rayem Sego
  chyba Rayem Sefo 🙂

  Pomimo, że Belfort jest świetny to wg. jest trochę zbyt pewny siebie. Widać tu pychę, a niestety to nie jest dobre.

  Jeżeli ja bym walczył z Fedorem to walczyłbym z nim w stójce i tam go pokonał. Nie jeden tak mówił i co? Żaden nie dał rady.

 2. bład jest na stronie GracieMag i jak przepisywałem to nawet nie zwróciłem uwagi, ale dzieki za poprawe 😉

  Co do walki to ja go nie widze w starciu z Fedorem. Jedyna osoba, o ktorej powaznie mogla zagrozic Fedorowi to Andrei, ale wszyscy wiemy jak sie skonczylo.

  Poza tym Vitor powinnien pokonac jeszcze paru zawodnikow, zeby w ogole myslec o walce z Fedorem.

 3. andrei ze swoją szybkością i przewagą wzrostu mógł liczyć na wygraną z fedią ale vitor (183cm) przewagi zasięgu mieć nie będzie, owszem jest szybki i ma powera ale nie sądzę żeby udało mu się wygrać, to raczej woda sodowa pod czachą. Z drugiej strony na pewno jakby dobrze trafił to może każdego posłać na dechy także lepiej nie pisać z miną proroka że na 100% nie jest w stanie wygrać 🙂 pożyjemy zobaczymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *