Video weekendu: Yan otrzymał sprzeczne podpowiedzi z narożnika, Tim Elliott ruga Jordana Espinosę

Chris Unger/Zuffa LLC /Getty Images

Dodatkowy rzut oka na sytuacje z UFC 259.

Sobotnia gala UFC za sprawą karty walk zapowiadała się rewelacyjnie i niewątpliwie taką była. Trzy pojedynki o mistrzowskie tytuły, mocne walki solidnych zawodników, zwroty akcji, zakończenia przed czasem, kontrowersje i zaskakujące sytuacje – to wszystko miało miejsce podczas eventu oznaczonego numerem 259.

Najwięcej sprzecznych komentarzy wzbudza sytuacja jaka zakończyła starcie o pas wagi koguciej między Petrem Yanem i Aljamainem Sterlingiem. Kolano wyprowadzone na głowę Amerykanina, który był w parterze, sprawiło że nie był on w stanie kontynuować walki i przez dyskwalifikację Yana został nowym mistrzem wagi koguciej.

Nie wiele przed sekwencją kończącą pojedynek sędzia ostrzegł Rosjanina, że rywal znajduje się w parterze. Z kolei z narożnika Petra popłynęła całkiem inna informacja, ktoś podpowiedział zawodnikowi, że może skorzystać z kopnięcia.

Poniżej nagranie przedstawiające narożnik mistrza na sekundy przed zakończeniem walki.

Podczas gali miała miejsce też inna sytuacja, która rezonuje w mediach. W walce w wadze muszej na karcie wstępnej Tim Elliott podejmował Jordana Espinosę.

Podczas starcia, przeważając będąc z góry w parterze, Elliott postanowił wyrazić swoją niechęć do rywala i tego, co miał zrobić w przeszłości.

Elliott: Dusiłeś dziewczynę w 2018r., jesteś damskim bokserem, jesteś pieprzonym damskim bokserem. Ona napisała do mnie.
Espinosa: Lepiej poznać całą historę.
Elliott: Wiem wystarczająco.
Espinosa: Nic nie wiesz.

Po gali Tim przyznał, że nie zna wszystkich szczegółów sytuacji jaka była udziałem Espinosy.

Nie powiedziałem tego by ktokolwiek to słyszał, ponieważ nie znam całej historii. Dostałem wiadomość na Facebooku od… Nie chcę podawać nazwisk, ale była to długa wiadomość z zdjęciami i snapami wymienianymi między Jordanem Espinosą i inną dziewczyną. Na zdjęcia były ślady po duszeniu na jej szyi.

To była jedyna z moich walk, która miała charakter osobisty. Ciężko było mi zachować spokój, z tego powodu ciężko było mi kontrolować cardio.

Co sądzicie o powyższych sytuacjach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.