Valentin Moldavsky został tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej po pokonaniu Timothy’ego Johnsona na gali Bellator 261

Lucas Noonan, Bellator

Valentin Moldavsky został nowym tymczasowym mistrzem Bellatora w wadze ciężkiej po zwycięstwie nad Timem Johnsonem dzięki czemu zagwarantował sobie pozycję z której stanie do walki o niekwestionowany tytuł z mistrzem Ryanem Baderem.

Podczas nieobecności Badera, który nie może bronić swojego pasa z powodu udziału w turnieju grand prix wagi półciężkiej, Moldavsky (11-1 MMA, 6-0 BMMA) zdobył tymczasowy pas na piątkowej gali Bellator 261, na której pokonał Tima Johnsona (15-7 MMA, 3-3 BMMA) przez jednogłośną decyzję.

Walka rozpoczęła się z lekkim wyczuciem po obu stronach, ale potem Johnson zaczął zwiększać tempo i naciskać Moldavsky’ego swoimi kombinacjami. Udawało mu się skutecznie spychać do defensywy Moldavsky’ego i zmuszać go do wymian, ale Rosjanin był w stanie absorbować ciosy przez całą pierwszą rundę i spowolnić Johnsona kilkoma wejściami w klincz.

W drugiej rundzie Moldavsky dobrze się zaprezentował. Znalazł swój zasięg w wymianach z Johnsonem i był w stanie trafić kilkoma solidnymi uderzeniami na głowę. Johnson pozostawał w zasięgu i konsekwentnie wyprowadzał ciosy, dzięki czemu walka przez 10 minut była bardzo wyrównana.

W pierwszych minutach trzeciej rundy tempo walki spadło, a Moldavsky wykorzystywał klincz. Mniej więcej w połowie rundy uwolnił się i zaczął atakować Johnsona z dystansu. Na niecałe dwie minuty przed końcem rundy, Moldavsky zdobył pierwsze obalenie i zdołał zająć pozycję za plecami trzymając rywala w klamrze zapiętej na tułowiu, uzyskując przewagę w rundzie.

Gdy obaj zawodnicy zaczęli wykazywać skutki zmęczenia w rundach mistrzowskich, walka zwolniła i toczyła się w klinczu przy siatce. Momentami dochodziło do wymian, w których Moldavsky odnosił więcej sukcesów dzięki swojej szybkości i selekcji ciosów. Johnson doznał rozcięcia wokół prawego oka, które jak później pokazały powtórki, powstało w wyniku uderzenia głową.

Moldavsky, który kontrolował sytuację w ostatniej rundzie, nie wykorzystywał zbyt wielu szans. Trzymał się na zewnątrz i wybierał swoje uderzenia, odpierając jednocześnie ataki Johnsona, gdy ten stawał się zbyt agresywny. Johnson męczył się do ostatniego gongu, krzyczał na Moldavsky’ego i parł do przodu. Moldavsky odpowiedział, ale to nie wystarczyło, aby Johnson mógł odmienić wynik walki i wywalczyć pas.

Valentin Moldavsky pokonał Tima Johnsona przez jednogłośną decyzję (50-45, 49-46, 49-46) – w walce o tymczasowy tytuł wagi ciężkiej.

„Myślałem, że walka będzie trochę łatwiejsza. Jest jak jest.” – powiedział Moldavsky po walce w rozmowie z Johnem McCarthym.

Dzięki wygranej Moldavsky został drugim zawodnikiem z Team Fedor, który zdobył pas Bellatora, dołączając do posiadacza tytułu w wadze 205 funtów Vadima Nemkova. Teraz spotka się z Ryanem Baderem, który przekazał wiadomość dla nowego mistrza na mediach społecznościowych.

„Świetna walka! Moldavsky wyglądał dobrze, był szybki, a jego cardio było na najwyższym poziomie. Tim dał radę, ale chciałbym zobaczyć, jak grozi mu kilkoma obaleniami. Nie mogę się doczekać powrotu do wagi ciężkiej, do dzieła!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *