Vadim Nemkov pokonał Juliusa Anglickasa na gali Bellator 268 i awansował do finału turnieju grand prix wagi półśredniej

Bellator MMA

Vadim Nemkov obronił tytuł mistrza wagi półciężkiej, pokonując przed czasem Juliusa Anglickasa w półfinale turnieju grand prix na gali Bellator 268.

W walce wieczoru gali Bellator 268, Vadim Nemkov (14-2 MMA, 7-0 BMMA) pokonał turniejowego rywala Juliusa Anglickasa (10-2 MMA, 3-1 BMMA) przez poddanie w czwartej rundzie.

W początkowej fazie walki doszło do wymiany ciosów, ale to Anglickas zadał pierwszy mocny cios. W trakcie wymiany ciosów, Anglickas zasypał Nemkova ciosami, które powaliły rosyjskiego mistrza. Nemkov szybko się podniósł i poszedł po obalenie. Anglickas wywalczył sobie drogę do powrotu do stójki, gdzie obaj wymieniali się ciosami przez resztę rundy. Nemkov trafił Anglickasa celnym ciosem tuż przed końcem rundy.

W drugiej rundzie obaj zawodnicy ponownie wdali się w twarde wymiany. Po kilku efektownych wymianach ciosów, Nemkov rzucił Anglickasa na matę i przeszedł do kontroli z pozycji bocznej. Anglickas zepchnął Nemkova do swojej gardy. Od tego momentu Nemkov zaczął zadawać piekielnie mocne ciosy w parterze i zrobiło się nieprzyjemnie. Zaczęło się od łokci, a potem przyszły mocne uderzenia pięściami. Anglickas starał się unikać obrażeń, ale nie był w stanie. Końcówka rundy uratowała go, a obaj zawodnicy podnieśli się na nogi zalani krwią.

W przerwie między rundami, cutman dobrze poradził sobie z zatamowaniem krwawienia na głowie Anglickasa. Niemal natychmiast w 3 rundzie Nemkov powrócił do akcji sprowadzając walkę do parteru. Po kilku zablokowanych ciosach, Nemkov przeszedł do kontroli z pozycji bocznej. Rosjanin próbował poddania dźwignią na łokieć. Wielokrotne próby były bronione przez Anglickasa – w tym jedna na koniec rundy.

Czwarta runda była podobna. Nemkov kolejny raz obalił Litwina i co chwilę rozbijał jego czoło ciosami. Nemkov złapał rękę Anglickasa w krucyfiks, ale Anglickas się wywinął. Próba prostej dźwigni na łokieć w wykonaniu Nemkova nie powiodła się. Mistrz poszedł po kimurę. Akcja była szybka i zdecydowana i zmusiła Anglickasa do poddania się.

Vadim Nemkov pokonał Juliusa Anglickasa przez poddanie (kimura) – runda 4, 4:25 – walka o tytuł wagi półśredniej; półfinał turnieju grand prix wagi półśredniej.

Dzięki zwycięstwu Vadim Nemkov po raz drugi obronił tytuł i awansował do finału turnieju grand prix wartego 1 milion dolarów, gdzie zmierzy się z Coreyem Andersonem, który na tej samej gali pokonał Ryana Badera.

Bellator MMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *