Aljamain Sterling: Uświadomiłem sobie, że sędziowie nie rozumieją co robią kopnięcia

foxsports.com

Funk Master o zmianie stylu walki i sędziach punktowych.

Podczas sobotniej gali UFC on FOX 24 Aljamain Sterling (13-2, 5-2 w UFC, #8 w rankingu UFC) pewnie na punkty pokonał Augusto Mendesa (6-2, 1-2 w UFC). W ten sposób podopieczny Raya Longo i Matta Serry przerwał passę dwóch przegranych przez niejednogłośne decyzje sędziów.

Funk Master uważa, że jego przegrane wynikały z niewiedzy sędziów na temat punktowania.

Uświadomiłem sobie, że sędziowie nie rozumieją co robią kopnięcia. Tak, więc kopałem o wiele mniej razy niż to, do czego się przyzwyczaiłem, musiałem zmienić mój styl walki by dostosować się do tego co rozumieją sędziowie z powodu ich braku doświadczenia, braku wiedzy na temat sportu i tego, co robią kopnięcia na uda i korpus.

Ludzie mogą mówić, że to lekceważące, ale mnie to nie obchodzi. Jeśli nie wiesz czym jest MMA to dlaczego jesteś sędzią? Teraz muszę dostosować mój styl, ponieważ nie są wystarczająco inteligentni by zrozumieć co się dzieje w oktagonie.

Uderzałem rękami o wiele więcej i myślę, że gdybym w walce z Assuncao zrobił nieco więcej to sędziom byłoby łatwiej zrozumieć kto wygrywa walkę.

To było trochę irytujące, ale z drugiej strony trochę mi to pomogło. To sprawiło, że otworzyłem się i zaprezentowałem lepiej, od ciosów i kopnięć do grapplingu, od narzucania tempa do pokazania serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *