Urijah Faber zostanie członkiem UFC Hall of Fame

Esther Lin, MMA Fighting

Kolejny zawodnik dostąpi zaszczytu włączenia do UFC Hall of Fame.

Urijah Faber (34-10) będzie najmłodszym zawodnikiem, który znajdzie się w UFC Hall of Fame. Swoją ostatnią walkę przed przejściem na sportową emeryturę stoczył w grudniu 2016 roku pokonując Brada Picketta.

„The California Kid” przez całą swoją karierę wypracował rekord 34-10 pokonując m.in. takich zawodników jak Dominick Cruz, Jens Pulver, Bibiano Fernandes czy Brian Bowles. Był jednym z najpopularniejszych zawodników do 155 funtów.

Urijah Faber był jednym z najbardziej charyzmatycznych zawodników, którzy przekroczyli próg Oktagonu. Jestem podekscytowany tym, że mogę ogłosić o jego dołączeniu do UFC Hall of Fame w 2017 roku. Jego kariera wywarła duży wpływ na całe środowisko MMA. Udowodnił, że małe kategorie wagowe mogą stworzyć wielkie gwiazdy. Zrobił z Sacramento jeden z najlepszych ośrodków sportowych gdzie trenują niezwykle utalentowani zawodnicy. Jego dziedzictwo będzie kontynuowane w następnym rozdziale i zostanie zapamiętany jako jeden z  najlepszych zawodników na świecie.

-Dana White, prezydent UFC

Urijah powiedział, że to niezwykły honor znaleźć się wśród m.in. takich legend jak Forrest Griffin czy B.J. Penn.

Jestem zaszczycony. To szaleństwo ponieważ przez dużą część mojej kariery ludzie powtarzali, że jestem naiwny wierząc, że dostanę szansę w UFC. Teraz jednak będę w UFC Hall of Fame. To będzie niezwykła noc dla mnie, mojej rodziny, przyjaciół oraz członków mojego zespołu.

One thought on “Urijah Faber zostanie członkiem UFC Hall of Fame

  1. Bardzo się cieszę! Zasłużył pod wieloma względami, swego czasu najlepszy w swojej dywizji, a trzeba pamiętać, że pasy mistrzowskie mieli równie tacy, którzy najlepsi nigdy nie byli, więc to nie może być wyznacznikiem. Musze w końcu przeczytać jego biografie, pierwszy rozdział według mnie absolutnie rewelacyjny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *