UFC zwolniło Bena Rothwella. Zaplanowana walka z Alexandrem Gustafssonem odwołana

Fot. UFC

Jedna z najdłuższych karier w UFC dobiegła końca. Ben Rothwell nie zawalczy już w Oktagonie największej amerykańskiej organizacji MMA.

Zawodnik wagi ciężkiej Ben Rothwell (39-14 MMA, 9-8 UFC) rozstał się z organizacją po 17 walkach stoczonych w ciągu 13 lat.

Oficjele organizacji potwierdzili tę wiadomość serwisowi MMA Fighting po tym, jak algorytm Twittera UFC Roster Watch podał, że Rothwell został usunięty z rankingu online.

40-letni Rothwell miał walczyć 21 maja na gali UFC Fight Night 210 z byłym pretendentem do tytułu wagi półciężkiej UFC Alexandrem Gustafssonem. Walka ta została odwołana. Na razie nie wiadomo, czy Gustafsson będzie walczył z innym przeciwnikiem.

W ostatnich latach Rothwell doświadczał wzlotów i upadków jeśli chodzi o wyniki. Przed odejściem z UFC przegrał dwie z trzech walk, ale wygrał też trzy z pięciu. Wygrywał z takimi zawodnikami jak Alistair Overeem, Josh Barnett, Matt Mitrione, Ovince Saint Preux i Brendan Schaub.

Ostatnią walkę stoczył w listopadzie z Marcosem Rogerio de Lima, kiedy to doznał drugiej porażki w karierze przez TKO – 32-sekundowa przegrana zakończyła się w stójce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.