Derek Brunson odpowiedział na wyzwanie Paulo Costy i sprowokował Brazylijczyka do słownej tyrady

Fot. UFC

Paulo Costa celuje w kolejnego zawodnika z czołówki wagi średniej Dereka Brunsona. Brunson odpowiedział na wyzwanie Brazylijczyka.

Były pretendent do tytułu mistrzowskiego w wadze średniej starał się o walkę z Seanem Stricklandem, który twierdził, że jest gotowy do walki, zanim Costa w ogóle rzucił mu wyzwanie, ale UFC nie było zainteresowane tym zestawieniem. Strickland zmierzy się z Alexem Pereirą na UFC 277 w lipcu.

Teraz, gdy Strickland jest niedostępny, Costa przeniósł swoją uwagę na Dereka Brunsona.

„Nadszedł czas, aby Derek Brunson uciekł lub przyjął (walkę). Sean się poddał. Brunson?”

„Myślę, że Derek Brunson unika tego połączenia 📞 niech ktoś da mi jego numer”.

Brunson jednak nie wydaje się aż tak chętny do walki z Costą. 38-latek chce odpocząć po ostatniej przegranej z Jaredem Cannonierem w lutym i przypomniał, że w kwietniu zeszłego roku wyzywał go na pojedynek, ale do walki nigdy nie doszło. Uderzył również w „Borrachinhę”, który w przeszłości przegrał z Marvinem Vettorim w wadze półciężkiej, po tym jak miał problemy z zejściem do limitu wagi średniej.

„Costa, skup się na swojej własnej kategorii wagowej. Jesteś zawodnikiem wagi ciężkiej. Próbowałem z tobą walczyć wiele razy . Zniknąłeś, dopóki nie dostałem walki. Nie będę walczył w najbliższym czasie, pracuję nad swoim rzemiosłem. Czekam na twoją drugą walkę w wadze ciężkiej. Paulo Pasta.”

Następnie Costa wysłał jeszcze kilka tweetów, uderzając w Brunsona:

„Powiedział, że jestem zawodnikiem wagi ciężkiej hahahaha

„Jak mogę walczyć z wagą ciężką w wadze średniej? To niesprawiedliwa walka. Ten facet jest taki duży. Jest na sterydach, jest oszustem. Nie chcę walczyć z Costą” Derek Brunson lol”

„Ci zawodnicy w wadze średniej są niezadowoleni, że ja walczę w wadze 185 funtów, ponieważ nie mogą walczyć z tak dużymi jak ja. Mam 15 walk i tylko raz nie zrobiłem wagi po kontuzjach na obozie treningowym. Wielu zawodników nie zrobiło wagi po kilka razy i to nadal jest w porządku. To nielogiczne, tylko pokazują jak są przerażeni.”

Dyskusja w mediach społecznościowych trwa nadal.

„Brunson to suka haha.

Ci zawodnicy są hańbą dla dywizji. Pe**lscy zawodnicy UFC.”

Po nieskazitelnym początku swojej kariery w MMA, w tym zwycięstwach nad Uriah Hallem i Yoelem Romero, Costa przegrał dwie walki z rzędu z mistrzem wagi średniej UFC Israelem Adesanyą, a ostatnio z Marvinem Vettorim na gali UFC Fight Night 196 w październiku ubiegłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *